Що лікує чай каркаде і кому категорично він протипоказаний

13 квітня 2023, 23:40 оновлено 13 квітня, 23:51
7464
Виявляється каркаде може бути як корисним, так і мати деякі побічні ефекти.
Каркаде
Каркаде / freepik.com

Гібіскус - їстівна квітуча рослина, родом з частин Африки та Азії, хоча його також культивують у Мексиці та Центральній Америці. Всупереч поширеній думці, частина рослини, яку можна їсти і пити, — це не пелюстки, а скоріше чашечки квітки.

Гібіскус, також відомий як розелла, щавель і зобо, найчастіше вживається у вигляді чаю. Чай каркаде готують шляхом замочування червоних висушених чашок рослини в холодній або гарячій воді. Однак висушені чашки також широко використовуються в кулінарії - від приготування сиропу та варення з гібіскуса до веганських тако.

Сушений гібіскус також можна використовувати для додання смаку та кольору напоям. Ці червоні чашечки, містять високу концентрацію антоціанів, червоно-синього пігменту з антиоксидантними властивостями, який надає гібіскусу досить глибокий червоний колір.

відео дня

Гібіскус володіє освіжаючим квітковим смаком, в якому поєднуються фруктові, терпкі і солодкі нотки. Деякі люди порівнюють смак гібіскуса зі смаком журавлини, але з квітковим відтінком.

Чим корисний і шкідливий чай каркаде

Хоча чай з гібіскуса не багатий вітамінами та мінералами, він досить багатий антиоксидантами, які називаються поліфенолами, особливо антоціанами.

Енн Данахі, зареєстрований дієтолог із Скоттсдейла, штат Арізона, і власник Craving Something Healthy, каже, що антиоксиданти в чаї з гібіскуса "значною мірою пояснюють чудовий червоно-фуксійський колір чаю та численні переваги для здоров'я". Хоча чай з гібіскуса не замінює ліки, дослідження, пов'язані з цим заспокійливим напоєм, цікаві.

Містить протизапальні властивості

Зареєстрований дієтолог Келсі Лоренц зазначає, що "антоціани пов'язані з профілактикою діабету і мають потужну протизапальну дію". Крім того, антоціани відомі як потенційні антиангіогенні агенти. Антиангіогенні засоби перешкоджають утворенню в організмі нових кровоносних судин, живлять злоякісні клітини киснем.

Може знизити рівень ліпідів у крові

Ліпіди вашої крові складаються в основному з трьох компонентів: холестерину ЛПНЩ, відомого як поганий холестерин, холестерину ЛПВЩ, відомого як хороший, і тригліцеридів, які можуть збільшити ризик серцевих захворювань. За даними StatPearls, дисліпідемія - це стан, який може призвести до серцевих захворювань і характеризується дисбалансом холестерину ЛПВЩ, холестерину ЛПНЩ та тригліцеридів.

Огляд терапевтичного використання гібіскуса за 2018 рік, опублікований у журналі Biomedicine & Pharmacotherapy, зазначає, що екстракт гібіскуса знижує рівень ЛПНЩ та тригліцеридів, не впливаючи на рівень ЛПВЩ. Потенційний вплив гібіскуса на зниження рівня ліпідів у крові може позитивно вплинути на жирову печінку.

Може знизити кров'яний тиск

Чим корисний чай каркаде для жінок? За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, високий кров'яний тиск, в медицині відомий як гіпертонія. Як випливає з назви, гіпертонія викликає підвищення артеріального тиску в артеріях, створюючи надмірне навантаження на серце і збільшуючи ризик серцевих захворювань та інсульту. Традиційно квітка гібіскуса використовується для зниження артеріального тиску. Дослідження показали, що екстракт гібіскуса можна використовувати при гіпертонії легкого та середнього ступеня тяжкості.

Може допомогти з рівнем цукру в крові

Хронічний високий рівень цукру в крові може призвести до пошкодження нирок, печінки та зору, а також до інших проблем зі здоров'ям. Дослідження, опубліковане в 2022 році в Pharmaceuticals, показало сприятливий вплив чаю каркаде на рівень цукру в крові; однак необхідні додаткові дослідження, щоб бути впевненим у зв'язку.

Можливі побічні ефекти

Кому не можна пити чай з каркаде? Гібіскус вважається безпечним, якщо його вживати в помірних кількостях у чаї (від 2 до 4 склянок на день) та харчових продуктах. Однак доктор Крістін Драйер повідомляє, що високі дози можуть викликати токсичність. Драєр також зазначає, що гібіскус може взаємодіяти з деякими ліками, особливо з тими, які використовуються для лікування високого кров'яного тиску або діабету.

Лоренц також рекомендує уникати гібіскуса під час вагітності та годування груддю, а також перед операцією через зниження артеріального тиску. Крім того, майте на увазі, що гібіскус може мати сечогінну дію на організм, що в надлишку може призвести до зневоднення організму.

Як завжди, важливо проконсультуватися зі своїм медичним працівником, перш ніж додавати щось нове у свій раціон.

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти