
Протистояння любителів чаю або кава (особливо на тему "Що корисніше вранці - кава або чай?"), часом за напруженням своїм не поступається протистоянню, скажімо, фанатів "Реала" і "Барселони". Нижче ми спробуємо якомога детальніше відповісти на питання "Який напій найкраще пити з ранку?"- в чайно-кавовому контексті.
Що корисніше - чай або кава?
Що краще бадьорить - чай або кава? О, в цій суперечці дуже багато копій зламано. Але фахівці сходяться на тому, що суперечка такий марний. Мовляв, якщо людині потрібно підбадьорити себе з ранку, то підійдуть обидва напої. Адже в них обох є речовина кофеїн. При цьому в стандартній чаші кави кількість кофеїну в середньому становить від 90 до 115 міліграм. А ось в одній чашці чаю помітно менше ‒ приблизно 40 міліграм. Але, однак, якщо чай міцно заварити, то він помітно краще підвищує рівень концентрації головного мозку, ніж міцну каву.
Ну і не варто забувати, що і в чаї, і в каві безліч пігментів, які швидко забарвлюють зуби в жовтуватий колір. Але чай набагато помітніше це проробляє, тому тим, хто любить виблискувати білозубою посмішкою, краще все ж вранці пити каву.
Крім того, в певних випадках чай може надати заспокійливі дію ‒ правда, для такого ефекту його потрібно пити від трьох чашок в день. Одна чашка чаю вранці людини не заспокоїть.
А кава, кажуть експерти, якраз є енергетиком, після вживання декількох чашок якого вранці більшість людей ризикує розбурхати свій організм аж до ночі (а якщо пити каву після обіду, то такий ефект буде майже напевно). А ось фанати чаю можуть пити улюблений напій (правда, якщо він не міцно заварений) безпосередньо перед сном і не боятися за якість сну.

Що шкідливіше для здоров'я - чай або кава
Тим людям, які дуже люблять чай або каву, але при цьому ще й дуже уважно підраховують калорії у власному харчуванні, дієтологи в категоричній формі рекомендують пам'ятати враховувати, що такі продукти з великою часткою ймовірності піднімають харчову цінність. Тим більше, що переважна більшість людей додають в чай або каву цукор, мед або молоко. Крім того, експерти кажуть ‒ люди повинні уважніше перед вживанням таких напоїв враховувати стан свого організму і загальне їх якість з кількістю.
Якщо ж у людини діагностовано безліч захворювань шлунково-кишкового тракту (наприклад, гастрит, шлунково-стравохідний рефлюкс і т.д.), потрібно утриматися від постійного вживання кави і міцного чорного чаю.
Проявляти обережність у вживанні кави або чаю потрібно ще й тому, що такі продукти всерйоз дратують слизову шлунка і впливають на стан сфінктера, який розташований між шлунком і стравоходом.
Інші новини про чай:
- Чому ніколи не можна пити чай з ложкою в чашці: заборони, про які ніхто не знав
- Чи можна заварити чай в холодній воді: разючий спосіб і важливий "секрет"
- Чай, чай, виручай: кому, коли і скільки чаю можна пити для максимальної користі