Щоб нічого не злипалося: що буде, якщо перестати їсти солодке

Одвічне питання, яким мучаться мільйони людей: "Чи можна схуднути, якщо не їсти солодке?". Главред з усією ретельністю розібрався в питанні.

Цукор, солодке
Що буде, якщо перестати їсти солодке/ https://ua.depositphotos.com/

Що відбувається з організмом, якщо не їсти солодке

Як кажуть експерти і дієтологи ‒ якщо людина зможе відмовитися від вживання солодкого взагалі і цукру хоча б на добу, то відразу поверне назад безліч шкідливих процесів в своєму тілі. Головне - витримати критичний відрізок в 20-30 хвилин. І відмовитися від другої порції солодкого буде простіше. Як показують дослідження вчених з Університету Святого Луки (штат Канзас), обмеживши себе в солодкому, людина в три рази скорочує ризики померти від серцево-судинного захворювання. Справа в тому, що цукор піднімає рівень інсуліну, який підвищує артеріальний тиск і прискорює ритм серця.

За словами дієтолога, доктора Лі О'коннор, тягу до цукру як до джерела палива для енергії клітин можна легко побороти за допомогою здорових поживних елементів — корисних жирів і клітковини, які допомагають залишатися бадьорими і продуктивними. Якщо протриматися хоча б день без солодкого, то, найімовірніше, швидко знайдеться приємна альтернатива цукру (хоча б овочі ‒ гриби, наприклад, в яких багато натурального білка).

Але, на жаль, без неприємної ломки не обійтися. Оскільки залежність від цукру дуже сильна. Саме через три-чотири доби дня, як правило, людина стикається з непереборною тягою до солодкого. І в усьому букетом наслідків - занепокоєння, тривога так далі. Тут головне - не зриватися. Ломка почне спадати після першого тижня.

Потім поступово покращиться настрій, в тілі з'явиться більше енергії і піде відчуття млявості. В першу чергу, зверніть увагу на свою шкіру. Штука в тому, що цукор — потужний активатор запальних процесів. І тому, прибравши солодке з раціону, людина скоротить ризик виникнення прищів або акне на цілих 87%.

Через три тижні поступово пропадає бажання замовити десерт або додати кілька ложок цукру в чай. Каліфорнійці дієтологи кажуть, що порушуючи комунікацію між клітинами мозку, цукор впливає на людську здатність до довгого зберігання інформації та навчання.

Цукор

Що буде, якщо відмовитися від цукру на 21 день

За словами дієтологів, будь-які продукти, в яких понад 22,5 грама цукру на кожні 100 грамів — дуже солодкі. Крім того, цукор зазвичай "ховається" на етикетках під декількома найменуваннями ‒ гідролізований крохмаль, патока, фруктоза, мальтоза, цукрова пудра і так далі.

Як кажуть фахівці, повна відмова від солодкого всерйоз вплине на всі системи організму — від шлунково-кишкового тракту до роботи гормонів. Через 30 днів зазвичай поліпшується метаболізм, налагоджується сон. В окремих випадках навіть можна схуднути на 2-4 кілограми. Шкіра буде довше зберігати молодість.

Справа в тому, що цукор викликає звикання і здається, що він нього поліпшується смак їжі. Тому-то жадібні виробники максимально використовують ці властивості недорогого продукту, додаючи його не тільки в кондитерські вироби, але і в хліб, мариновані овочі, ковбаси, майонез, кетчуп і так далі.

При повній відмові від нього, асортимент продуктів, що закуповуються в магазині, дуже скоротиться. Але, виключивши з раціону ковбасу, майонез, соуси тривалого зберігання, цукерки, печиво та інші цукровмісні продукти, ви можете зберегти здоров'я і знизити ризик розвитку цукрового діабету, ожиріння, атеросклерозу. Без них нескладно скласти різноманітне смачне повсякденне або святкове меню. Щоб організм отримував достатньо енергії, потрібно використовувати продукти багаті білками і вуглеводами ‒ крупи, м'ясо і рибу, овочі, фрукти.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти