Гормональний живіт: причини і способи позбутися його

Намагайтеся спати 7-9 годин на ніч і встановіть постійний режим сну, щоб підтримувати гормональний баланс і зменшувати жир в животі.
Гормональний живіт: причини і способи позбутися його
/ Фото pixaby

Гормональний живіт, що викликаний гормональним дисбалансом, є поширеною та потенційно небезпечною проблемою, яка може негативно вплинути як на фізичне, так і на емоційне здоров'я. Гормональний дисбаланс може призвести до збільшення жиру в животі і може бути викликаний різними факторами, включаючи неправильне харчування та відсутність фізичних вправ, хронічний стрес, старіння та менопаузу, а також деякі ліки та захворювання.

У цій статті ми більш детально розглянемо ці чотири поширені причини появи гормонального живота і запропонуємо варіанти для вирішення цих основних проблем, щоб схуднути і зменшити черевний жир, пише The Life Co.

Гормональний живіт: причини появи

Неправильне харчування і відсутність фізичних вправ

відео дня

Нездорове харчування і малорухливий спосіб життя можуть порушити рівень лептину, що призведе до збільшення абдомінального жиру і, як наслідок, появи гормонального живота.

Оброблені продукти, солодкі напої та надмірне вживання алкоголю можуть сприяти гормональному дисбалансу, як і відсутність фізичної активності. Щоб вирішити цю проблему і схуднути, важливо зосередитися на поліпшенні свого раціону, включивши в нього різноманітні поживні продукти і регулярно займатися фізичною активністю.

Здоровий раціон може складатися з більшої кількості фруктів, овочів, нежирних білків і корисних жирів. Крім того, 150 хвилин аеробних вправ середньої інтенсивності або 75 хвилин аеробних вправ високої інтенсивності щотижня, допоможуть посилити результат і допомогти позбутися від гормонального живота.

Хронічний стрес

Кортизол, гормон, що виробляється наднирковими залозами у відповідь на стрес, може призвести до збільшення жирових клітин в області живота, коли його рівень постійно підвищений. Хронічний стрес також може впливати на вироблення інших гормонів, таких як естроген, тестостерон і гормони щитовидної залози, що призводить до гормонального дисбалансу, який може сприяти збільшенню ваги і появі гормонального живота.

Щоб знизити рівень кортизолу, рівень цукру в крові та усунути гормональний збій, спричинений хронічним стресом, важливо практикувати такі методи зменшення стресу, як медитація, йога та фізичні вправи. Регулярні фізичні навантаження та достатній сон також можуть допомогти впоратися зі стресом та підтримати гормональний баланс.

Старіння та менопауза

Рівень гормонів природним чином змінюється з віком, а менопауза також може спричинити значні гормональні зрушення. Під час менопаузи рівень естрогену та прогестерону, двох жіночих статевих гормонів, знижується, що може призвести до збільшення та "нарощування" гормонального живота. Крім того, природний процес старіння може призвести до зниження рівня тестостерону у чоловіків, що також може сприяти надмірній вазі та появі гормонального живота.

Для усунення гормонального дисбалансу, пов'язаного зі старінням і менопаузою, може бути корисно розглянути питання про замісну гормональну терапію або внести зміни в спосіб життя, такі як підтримка здорової дієти і регулярних фізичних вправ. Важливо поговорити з лікарем, щоб визначити найкращий курс дій для усунення гормонального дисбалансу, пов'язаного зі старінням та менопаузою.

Ліки та медичні умови

Багато хто задає собі питання: який живіт при гормональному збої? Деякі ліки та медичні стани, такі як гіпофункція щитовидної залози або синдром полікістозних яєчників, також можуть порушити рівень гормонів і призвести до появи гормонального живота. Низька активність щитовидної залози, також відома як гіпотиреоз, може призвести до збільшення ваги та гормонального живота через дефіцит гормонів щитовидної залози, які відіграють ключову роль в обміні речовин.

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) - це гормональний розлад, який вражає здоров'я жінок і може спричинити нерегулярні менструації, безпліддя та збільшення ваги через дисбаланс статевих гормонів, таких як естроген та тестостерон. Якщо ви підозрюєте, що ваші ліки або стан можуть сприяти гормональному дисбалансу і призвести до зростання гормону живота, важливо поговорити зі своїм медичним працівником, щоб визначити найкращий курс дій.

Ліки та стан здоров'я

Деякі ліки та медичні стани, такі як гіпофункція щитовидної залози або синдром полікістозних яєчників, також можуть порушити рівень гормонів і призвести до появи гормону живота. Низька активність щитовидної залози, також відома як гіпотиреоз, може призвести до збільшення ваги та гормонального живота через дефіцит гормонів щитовидної залози, які відіграють ключову роль в обміні речовин.

Гормональний живіт-дієта

На додаток до вирішення цих основних проблем, є кілька стратегій, які ви можете використовувати для підтримки гормонального балансу і зниження ваги за рахунок зменшення абдомінального жиру. Сюди входить споживання здорових жирів, таких як ті, що містяться в авокадо, оливковій олії, горіхах та насінні, оскільки вони можуть допомогти збалансувати гормони та зменшити запалення.

Включення клітковини у свій раціон також може допомогти підтримати гормональний баланс і зменшити гормональний живіт, оскільки клітковина допомагає виводити надлишок гормонів і токсинів з організму. Зменшення впливу токсинів з навколишнього середовища, таких як ті, що містяться в деяких видах пластику та засобах особистої гігієни, також може підтримувати гормональний баланс і зменшувати жир в животі.

Балансування гормонів

Важливо знати про роль, яку гормони відіграють у збільшенні ваги та зростанні гормонального живота, і вживати заходів для усунення будь-якого прихованого гормонального дисбалансу. Включення ключового слова "гормональний живіт" у свій розпорядок дня та знання можливих причин та рішень цієї проблеми може допомогти вам контролювати своє здоров'я та відчувати себе краще.

Усунувши основні причини гормонального живота, ви можете поліпшити своє фізичне і емоційне самопочуття і досягти здорового і збалансованого тіла. Приєднавшись до відступу для схуднення під наглядом лікаря, ви зможете знайти найкращий спосіб спалити калорії та позбутися гормонального живота.

Регулярні тренування

Є кілька відповідей на питання: чи можна прибрати гормональний живіт і підтримати гормональний баланс. Однією з ефективних стратегій є включення силових тренувань у свою спортивну програму. Силові тренування можуть допомогти підвищити рівень тестостерону, що може вплинути на зменшення жиру в животі та підтримати зусилля щодо схуднення.

На додаток до силових, включення високоінтенсивних інтервальних тренувань (HIIT), також може допомогти підвищити вироблення гормонів і зменшити черевної жир.

Поліпшення якості сну

Ще один спосіб підтримати гормональний баланс і зменшити гормональний живіт — зосередитися на достатній кількості сну. Сон необхідний для правильного вироблення гормонів і рівноваги, а відсутність сну може призвести до гормонального дисбалансу, який може сприяти збільшенню ваги та гормональному животу.

Намагайтеся спати 7-9 годин на ніч і встановіть постійний режим сну, щоб підтримувати гормональний баланс і зменшувати жир в животі.

Зниження стресу

Ще однією ключовою стратегією зменшення гормонального живота та підтримки гормонального балансу є Управління стресом. Хронічний стрес може призвести до високого рівня кортизолу, що може сприяти збільшенню ваги та появі гормонального живота.

Для управління стресом та підтримки гормонів спробуйте включити у свій розпорядок дня такі методи зменшення стресу, як медитація та йога. Ви також можете спробувати зайнятися релаксацією, наприклад, глибоким диханням, прогресивною м'язовою релаксацією або провести час на природі, щоб впоратися зі стресом і підтримати гормональний баланс.

На додаток до цього, деякі добавки можуть допомогти підтримати гормональний баланс і зменшити черевний жир. До них відносяться омега-3 жирні кислоти, пробіотики та вітамін D. омега-3 жирні кислоти можуть допомогти зменшити запалення та підтримати гормональний баланс, тоді як пробіотики можуть допомогти підтримати здоров'я кишечника та вироблення гормонів. Вітамін D також важливий для вироблення гормонів, і його можна отримати під впливом сонячного світла або харчових добавок.

Гормональний живіт у чоловіків

Деякі причини гормонального живота у чоловіків також можуть бути пов'язані з рівнем гормонів.

Низький рівень тестостерону

Тестостерон є найважливішим чоловічим статевим гормоном, хоча жінки також виробляють його. Тестостерон-це гормон, який допомагає визначити типові чоловічі характеристики, такі як волосся на тілі та обличчі.

Це також сприяє зростанню м'язів у обох статей. Рівень тестостерону знижується з віком у чоловіків. Дефіцит може зупинити ріст м'язів і призвести до збільшення ваги.

Одне дослідження показало, що 30% чоловіків з ожирінням мали низький рівень тестостерону.

Дефіцит тестостерону може виникнути через певні захворювання, такі як синдром Нунана. Це також може статися через пошкодження або видалення яєчок.

Інші причини можуть включати інфекції, аутоімунні захворювання, хіміотерапію та захворювання гіпофіза.

Крім збільшення ваги, дефіцит тестостерону може викликати такі симптоми:

  • еректильна дисфункція
  • випадання волосся на тілі
  • утома
  • депресія
  • зниження статевого потягу
  • втрата м'язової маси

Лікар може призначити добавки з тестостероном або порекомендувати змінити спосіб життя, наприклад, більше займатися спортом і знизити калорійність харчування.

Рівні естрогену

В організмі є три типи естрогенів:

  • естрадіол
  • естріол
  • естрон

Згідно з дослідженням 2016 року Asian Journal of Andrology, у чоловіків естрадіол необхідний для модуляції лібідо, вироблення сперми та еректильної функції.

Низький рівень естрогену може спричинити зниження статевого потягу та надлишок жиру навколо живота.

Однак, згідно зі статтею 2018 року, високий рівень естрогену може спричинити збільшення ваги у чоловіків молодше 60 років.

Вас також може зацікавити:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти