Ішемічна хвороба серця - дієтолог назвала продукти для профілактики недуги

Дефіцит селену здатний спровокувати серйозні проблеми зі здоров'ям, оскільки він відповідає за функції зміцнення імунітету і руйнування ракових клітин.

false
Дефіцит селену загрожує ішемічною хворобою / Каоллаж pixabay.com, ua.depositphotos.com

Ішемічна хвороба серця у більшості випадків викликана низьким рівнем селену в крові, заявила лікар-дієтолог Ірина Риль.

За її словами, селен відіграє значиму роль для роботи людського організму, а дефіцит цієї речовини може призвести до серйозних проблем і захворювань, пише РИА Новости.

"Згідно з результатами досліджень, ішемічна хвороба серця в більшості випадків викликана низьким рівнем селену в крові. І теорія вільних радикалів це підтверджує", - розповіла Риль.

Крім того, дефіцит селену в організмі може привести до виникнення таких захворювань, як аутоімунний тиреоїдит і гіпотиреоз.

Селен - користь

Селен - потужний антиоксидант. Має здатність запобігати пошкодженню ДНК, забезпечувати зміцнення імунної системи і руйнувати ракові клітини.

Селен дозволяє усунути запальні процеси в організмі й знизити рівень маркера запалення CRP (C-реактивний білок - ред.).

"У людей з хворобою Альцгеймера виявляється критично низький рівень селену. Вожночас його вживання в терапевтичній дозі дозволяє поліпшити ситуацію. Селен є антагоністом миш'яку, захищає організм від впливу кадмію, свинцю, талію, ртуті", - пояснила дієтолог.

Також Риль розповіла, що перевагою селену є те, що він реактивує вітаміни С і Е назад в їхний активний стан, тому селен, вітаміни С і Е, а також цинк добре поєднуються в один прийом, посилюючи дію один одного", — зазначила лікар-дієтолог.

Де міститься селен

Щоби забезпечити організм селеном, потрібно їсти бразильський горіх, устриці, морепродукти, яйця, сардини.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти