Зміни почнуться вже через добу: що буде з організмом після року без сигарет

Результат можна побачити швидше, ніж думає більшість людей.

сигарета
Як змінюється організм після відмови від паління / pixabay.com

Паління є однією з основних причин смертності в світі, але кинути палити може бути дуже складно. Користь для здоров'я починається вже через годину після останньої сигарети і тільки збільшується з кожним днем.

Багато хто побоюється, що буде потрібно багато часу, щоб побачити результат, але це не так.

Як почати кидати палити?

Відмова від паління означає розрив порочного кола залежності і, по суті, перебудову мозку, щоб перестати відчувати тягу до нікотину.

Щоб досягти успіху, курці, які хочуть кинути палити, повинні мати план щодо подолання тяги та подразників.

Переваги відмови від паління проявляються вже через 1 годину після останньої сигарети. Чим раніше палій кине палити, тим швидше у нього знизиться ризик розвитку раку, захворювань серця і легенів та інших станів, пов'язаних з курінням.

Від редакції: один із перевірених способів кинути палити – прочитати книгу Алана Карра "Легкий спосіб кинути палити".

Як тільки людина кидає палити, його організм починає відновлюватися.

Як це відбувається

Після 1 години

Вже через 20 хвилин після викурювання останньої сигарети частота серцевих скорочень знижується і повертається до норми. Артеріальний тиск починає падати і кровообіг може почати поліпшуватися.

Через 12 годин

Сигарети містять багато відомих токсинів, включаючи окис вуглецю, газ, присутній у сигаретному димі.

Цей газ може бути шкідливим або смертельним у великих дозах і перешкоджає надходженню кисню в легені та кров. При вдиханні великих доз за короткий час може наступити задуха від нестачі кисню.

Всього через 12 годин без сигарет організм очищається від надлишку чадного газу, що міститься в сигаретах. Рівень чадного газу повертається до норми, збільшуючи рівень кисню в організмі.

Через 1 день

Вже через 1 день після відмови від паління ризик серцевого нападу починає знижуватися.

Паління підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця через зниження рівня хорошого холестерину, що ускладнює виконання корисних для серця вправ. Паління також підвищує кров'яний тиск і збільшує утворення тромбів, збільшуючи ризик інсульту .

Вже через 1 день після відмови від паління у людини починає падати артеріальний тиск, що знижує ризик серцевих захворювань через високого кров'яного тиску, викликаного курінням. За цей короткий час рівень кисню в організмі людини підвищиться, що полегшить фізичну активність і фізичні вправи, сприяючи формуванню корисних для серця звичок.

Через 2 дні

Паління пошкоджує нервові закінчення, що відповідають за нюх і смак. Всього через 2 дні після припинення паління людина може помітити загострення нюху і більш яскраві смаки в міру загоєння цих нервів.

Через 3 дні

Через 3 дні після відмови від куріння рівень нікотину в організмі людини виснажується. Хоча корисніше не мати нікотину в організмі, це початкове виснаження може викликати нікотинову абстиненцію. Приблизно через 3 дні після відмови від паління більшість людей будуть відчувати примхливість і дратівливість, сильні головні болі і тягу до куріння, коли організм пристосовується.

Через 1 місяць

Вже через 1 місяць функція легенів людини починає поліпшуватися. У міру загоєння легких і поліпшення їх обсягу, колишні курці можуть помітити зменшення кашлю і задишки. Підвищується спортивна витривалість і колишні курці можуть помітити відновлення здатності до серцево-судинної діяльності, такий як біг і стрибки.

Через 1-3 місяці

Протягом наступних кількох місяців після відмови від куріння кровообіг продовжує поліпшуватися.

Через 9 місяців

Через дев'ять місяців після припинення куріння легені значно відновилися. Ніжні, схожі на волосся структури всередині легенів, відомі як вії, оговталися від шкідливого впливу сигаретного диму. Ці структури допомагають виштовхувати слиз з легенів і допомагають боротися з інфекціями.

Приблизно в цей же час багато колишніх курців помічають зниження частоти легеневих інфекцій, тому що зажили вії можуть легше виконувати свою роботу.

Через 1 рік

Через рік після відмови від паління ризик розвитку ішемічної хвороби серця у людини знижується вдвічі. Цей ризик буде продовжувати знижуватися за позначку в 1 рік.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти