Як кинути палити: правила для тих, хто хоче швидко попрощатися зі звичкою

Шкідливі звички роблять людину невільною і, до того ж, отруюють організм. Однак з ними можна і потрібно боротися.
Як кинути палити
Як кинути палити / pixabay.com

Куріння - одна з найбільш шкідливих і важких звичок, що прискорює старіння і надає незворотний негативний вплив на організм. З нею можна боротися, незважаючи на те, що це досить складно.

Як кинути палити - перші кроки

Перший час при відмові від куріння - найскладніший. Саме в цей період перевіряється сила волі і міць мотивації відмовитися від звички.

У момент, коли людина вирішує відмовитися від звички, потрібно бути готовим до того, що перші фізичні зміни будуть відчуватися вже через перші 20 хвилин. Експерти радять відразу налагодити режим, вчасно лягати спати і проводити більше часу на свіжому повітрі.

відео дня

Для того, щоб зуміти боротися з першим стресом відвикання - потрібно освоїти техніки боротьби зі стресом у вигляді правил заспокійливого дихання і т. д.

Також можна не йти від звички різко, а почати викурювати сигарету не до кінця, зменшуючи їх кількість в день.

Як кинути палити самостійно - методика Аллена Карра

Аллен Карр - людина, яка кинула курити після 30-річного стажу. Про це він написав книгу "Легкий спосіб кинути палити", в основу якої лягла власна методика гуру. Сам метод відмови від шкідливої звички Аллена Карра заснований на глибокому самоаналізі.

Ця книга, за відгуками фахівців, допомагає кинути палити без страждань, набору зайвих кілограмів і дискомфорту.

Особлива вага цієї літератури полягає в тому, що в методиці окремо прописано психологію жінок, які палять, і методики відмови від паління саме для прекрасної статі, оскільки жіноче куріння - це зв'язок звички та уявлень про себе, зруйнувати які дуже складно.

Чи можна різко кинути палити - скільки займе процес відмови від нікотину

Час боротьби зі звичкою у всіх різний. Більшою мірою він залежить від кількості років стажу, а також від сили волі.

За середніми даними, найскладніший період - синдром відміни нікотину, він сильно проявляється протягом перших 24-72 годин. Потім настає період нікотинової ломки, який триває близько 3-4 тижнів, після чого повністю зникає.

Швидше зможуть кинути палити ті, чий стаж не більше 3-5 років, у таких людей нікотин ще не встиг вибудувати міцні психофізіологічні механізми.

Чим можна замінити звичку курити - допомога на перший час

Крім всіх альтернативних способів отримання нікотину в малих дозах у формі нікотинових льодяників, жувальних гумок і пластирів, можна використовувати більш природні способи.

Наприклад:

  • випитий стакан молока перед курінням - псує смак сигарет
  • апельсиновий сік дасть вітамін, який замінює нікотин
  • селера - також псує смак сигарети
  • брокколі - захищають легені від шкоди

Вам також може бути цікаво:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти