Як краще пити кефір вранці або ввечері: приголомшливі відомості про білий напій

26 травня 2023, 13:50 оновлено 26 травня, 13:55
4133
Фанати молочної продукції ні-ні ,та й задумаються: "Як краще пити кефір вранці або ввечері?". Главред вирішив розібратися в питанні.
Кефір
Кефір / instagram.com/lelyakivcheese, ria_delicacies, Dr.svetlana_pavliuk

Тим, хто не представляє свого харчування без хорошого кефіру іноді приходить думка: "Чи можна пити кефір на голодний шлунок з ранку?". Відповідь буде - так, кефір можна пити на сніданок. Туди можна навіть додати ложку меду або какао для солодощі. Кефір краще пити вранці, особливо якщо людина хоче розбудити апетит, підбадьоритися, пробудити нервову систему, нормалізувати обмін речовин, а також прискорити роботу шлунково-кишкового тракту. Особливо корисно пити кефір вранці після бурхливого свята напередодні — він здатний зняти гострий головний біль і сильну спрагу.

Що буде якщо пити кефір на ніч

Однак все ж ідеальний час для вживання кефіру — перед сном. Найкраще випити склянку на порожній шлунок ‒ для того, щоб активніше відновити мікрофлору кишечника. А ще кефір допоможе впоратися з легким голодом перед сном ‒ краще випити напій, ніж з'їсти печиво або з'їсти бутерброд. До ранку кефір повністю перетравиться і людина прокинеться з бажанням щільно поїсти і без тяжкості в животі. А ситний сніданок забезпечить людині велику кількість енергії.

Кефір перед сном хороший тим, що він покращує сон і після нього рідко сняться кошмари. Основний секрет заспокійливої дії - у високому вмісті амінокислоти триптофану. Також завдяки кефіру поліпшується засвоєння кальцію. Вночі процес піде ще швидше, ніж вдень.

Кефір
Кефір можна пити не більше двох склянок в день / instagram.com/Dr.svetlana_pavliuk

Кому і чому не можна пити кефір

Експерти радять вживати кефір при багатьох хворобах ‒ від цукрового діабету і до гастриту з підвищеною кислотністю. Однак, все ж наявні певні діагнози і стану здоров'я, при яких пити кефір не рекомендується

За словами гастроентерологів, в першу чергу це стосується тих, хто страждає від підвищеної кислотності шлункового соку. Крім того, кефір не можна пити людям з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, гіперацидним гастритом і панкреатитом. Дітям до року кефір давати теж не можна. Малюкам постарше не варто пити більше, ніж половина склянок в день — адже такий напій подразнює слизову.

Крім того, кефір вважається високоалергенним продуктом. Все через молочного білка і кефірних дріжджів. Причому з такою алергією можуть зіткнутися люди різного віку. Симптоми можуть бути різними по тяжкості - від висипання до анафілактичного шоку.

Причому навіть якщо у людини немає ніяких протипоказань, йому не варто пити занадто багато кефіру. Експерти радять зупинитися дозі у вигляді двох склянок (400 мл) на добу. Інакше є ризик набрати зайву вагу і отримати занадто велику дозу насичених жирів. Для порівняння в добу людині потрібно близько 15 грамів таких жирів, а в двох склянках кефіру їх вже 6.

Дивіться відео ТСН про те, як приготувати окрошку на квасі:

Вас можуть зацікавити такі тексти:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти