
Світ щодня веде боротьбу з невиліковною хворобою - цукровим діабетом. Але від неї все одно вмирають люди, а багато хто продовжує хворіти.
За словами лікаря-дієтолога Оксани Скиталінської у Facebook, померти від діабету – це, як правило, не дожити до віку довгожителя, і не мирно попрощатися з рідними, а перед смертю важко мучитися, осліпнути або залишитися без однієї або 2-х ніг через гангрену.
Що їсти, щоб уникнути діабету?
- Низькоглікемічна їжа - ця їжа не викликає гіперглікемії, тобто високого рівня глюкози в крові (походить від грецьких слів "глюкос" - "солодкий" і "еміа" - "кров"). Такими продуктами є білкові страви (м'ясо, риба, птиця, кисломолочні, бобові, гриби) і велика частина овочів (капуста, перець, помідори, кабачки і т.д. і вся зелень), а також кислі ягоди, лимони і т. п. із зернових – гречка, вівсянка, хліб з висівками, грубого помолу.
- Раціон повинен бути багатий продуктами з вітаміном C, омега-3, магнієм, вітамінами групи В. Хорошим засобом для нормалізації глюкози і зниження інсулінорезистентності є метформін.
- Їжте 2-3 рази на день, в інший час пийте теплу воду з лимоном. Така частота прийому їжі сприяє нормалізації рівня глюкози в крові.
- Якщо хочеться перекусити - з'їжте бутерброд з висівкового або максимально зернового твердого хліба з тонкою скибкою сиру пармезан і тарілочки салату зі свіжої або квашеної капусти.
- Вживайте зелень і ягоди - вони мають протизапальні властивості, захищають судини від запалень і пошкоджень.
- Правильно готуйте їжу: варіть, запікайте. Намагайтеся не смажити – надлишок жиру, особливо насиченого, погіршує роботу інсулінових рецепторів.
Як зрозуміти, що у тебе діабет?
Здати аналіз крові в лабораторії. Це повинна бути кров не з пальця, а з вени. Можна також здати кров на глікозильований гемоглобін. Якщо вам 45 років, такий аналіз потрібно робити щорічно.
Що може сприяти розвитку діабету?
1. Надмірна вага і ожиріння.
2. Сидячий спосіб життя.
3. Спадковість.
4. Харчування, в якому багато солодощів і жирів.
5. Велика маса тіла дитини при народженні-4 + кг (для мами).
6. Полікістоз яєчників.
Що ще робити, щоб не захворіти на діабет?
- Тримайте вагу в нормі.
- Швидко рухайтеся: ходіть, робіть вправи, танцюйте. Рух активує інсулінові рецептори, буде краще засвоюватися глюкоза і менше перетворюватися в жир.
- Спіть достатньо, щоб виспатися.
Вас також може зацікавити:
- Вчені знайшли новий спосіб лікування поширеного типу діабету
- Ускладнення діабету і поява тромбів: скільки можна їсти бананів, щоб не нашкодити організму
- Melovin, Пугачова і жінка-кішка: 7 зірок, які страждають на цукровий діабет