
Розпал весни - якраз той період, коли на кухнях українців, як правило, з'являється свіжа зелень. І, звичайно ж, щавель. Нижче ми детально розповімо все, що потрібно знати про цю рослину.
Чим корисний і шкідливий щавель
Щавель - така рослина, яка багата:
- Вітамін C;
- вітамін А;
- залізо;
- магній;
- Калій;
- Кальцій;
- поліфенольні кислоти;
- флавоноїди та антоціани.
Чим корисний щавель для жінок
Щавель сприяють нормальній роботі жіночого організму. Він відрізняється мінімальним вмістом калорій і підходить для жінок, які прагнуть схуднути. Крім того, щавель допоможе підвищити рівень гемоглобіну в крові, впоратися з гормональними змінами під час менопаузи (клімаксу), нормалізувати кров'яний артеріальний тиск і зберегти більш-менш привабливий зовнішній вигляд. Також щавель містить велику кількість фолієвої кислоти, яка корисна для вагітних жінок і сприяє нормальному перебігу вагітності, а також якісному розвитку плода.
Але, попри велику кількість корисних властивостей щавлю, його не рекомендується через високий вміст щавлевої кислоти є людям, які страждають сечокам'яною хворобою, панкреатитом, проблемами з шлунково-кишковим трактом (в тому числі - гастрит).
Крім того, під час термічної обробки в щавлі утворюється особлива форма щавлевої кислоти, яка, при вживанні у великих кількостях, може навіть привести до виникнення каменів в нирках і проблем з суглобами.

Користь щавлю для чоловіків
Для чоловіків щавель корисний тим, що він покращує кровообіг передміхурової залози і запобіжить розвитку захворювань сечостатевої системи, але тільки в тому випадку, якщо у людини немає протипоказань до того, щоб його їсти.
Як правильно їсти щавель
Страви з щавлю краще вживати двічі на тиждень, але не частіше. Їсти його краще в свіжому вигляді, наприклад, додаючи в салати. Зменшити концентрацію щавлевої кислоти в страві допоможе додавання кисломолочних продуктів: сметани, йогурту, кефіру. Тому сміливо можна заправляти цими продуктами салати і рясно використовувати сметану як приправу до зеленого борщу.
У "молодих" листах цього рослина набагато менше вміст щавлевої кислоти, ніж в "старих". І тому необхідно уважно вибирати щавель при покупці. А якщо до вживання планується щавель, вирощений власноруч на грядці, то намагайтеся рвати його частіше, отримуючи менше урожай (але він буде набагато корисніше для тіла).
Свіжий щавель можна заховати в банку, закоркувати її і поставити в холодильник. Так він може зберігатися не менше тижня. А якщо людина придбала великий пучок щавлю, але не з'їв його відразу, то можна заготовлювати рослина про запас на зиму ‒ сушити, заморожувати і солити.
Вас можуть зацікавити такі тексти: