Як правильно їсти редис і навіщо це робити: цікаві відомості

26 березня 2023, 21:30 оновлено 26 березня, 21:31
4398
"Чому хочеться редиски?"- питання, якщо подумати гарненько, не таке просте як здається. Главред вирішив детально розповісти про цей овоч читачам.
Редиска
Редис (редиска) / Колаж фото УНІАН

Навряд чи в сезон дозрівання овочів знайдеться якась кухня або комора, в якій не було б редису (в просторіччі - редиска). Нижче ми спробуємо розповісти, кажучи умовно, чому хочеться редиски людині.

Як правильно їсти редис

Як кажуть дієтологи, редис - овоч, який мало того, що має особливий і ні з чим не порівнянний смак, який прекрасно поєднується з багатьма іншими продуктами. І однаково хороший і в сирому, і в обробленому вигляді. Причому його легко об'єднувати з:

  • іншими овочами;
  • білками - м'ясом, птицею, рибою, яйцями, сирами;
  • продуктами, в яких багато складних вуглеводів — гречка, кіноа.

Далі, кулінари радять, що для салатів з редискою краще використовувати сметану середньої жирності (10-15%). Адже вона зменшить подразнювальну дію, який редис надає на слизову оболонку шлунка. І тим самим ми плавно переходимо до іншої теми, яка стосується цього овоча.

Редиска користь і шкода

Як кажуть фахівці, якщо людина додати в свій раціон редис, то знизить ризик виникнення авітамінозу. Річ у тім, що цей овоч дуже багатий на вітаміни і важливі мікро - і макроелементи. Приміром:

  • вітаміни групи В - покращують роботу кишечника, підтримують емоційне здоров'я;
  • вітамін РР - знижує ризик розвитку цукрового діабету, гіпертонії, а також покращує роботу підшлункової залози і печінки;
  • калій - підтримує водний баланс, покращує баланс кров'яного тиску, а також нормалізує рівень цукру в крові.
  • фосфор - допомагає виробляти енергію. Маски для обличчя з додаванням соку свіжої редиски зволожують і очищають шкіру;
  • залізо - нормалізує склад крові, допомагає правильно синтезувати ДНК і червоні кров'яні тільця.
Редиска
Редиска / Колаж фото УНІАН

Редиска користь для жінок

Дієтологи кажуть, що дамам редиска корисна через високий вміст фолієвої кислоти, яка, по-перше, підтримує гормональний фон, по-друге, надає шкірі здоровий вигляд, по-третє, допомагає зберегти загальний вигляд обличчя.

Є думка, що редиску корисно їсти вагітним ‒ в деяких випадках вона допомагає боротися з токсикозом. Вищезгадана фолієва кислота може допомогти не допустити аномалій у плода всередині утроби. Ну а кальцій необхідний і дитині, і мамі ‒ коли формується скелетна тканина і зуби.

Ну і - весняні салати з редису дуже багаті на калій і на сірку, а тому можуть захистити від випадіння волосся, а ‒ в окремих випадках ‒ навіть допоможуть в лікуванні лупи.

Вам можуть зацікавити такі новини:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти