Який чай не можна пити перед сном і який можна: цікаві відомості про напої

10 квітня 2023, 16:26 оновлено 10 квітня, 16:26
2497
Питання "Чи можна пити чай перед сном?" аж ніяк не нове. Але, тим не менш, з ним стикаються все нові і нові покоління чаеманів.
Чай
Чай / колаж фото УНІАН

Що найкраще пити перед сном ‒ тема, загалом-то, давня і добре відома. І, в розрізі чаю, є досить простий і в достатній мірі несподіваний спосіб перевірити, як біологічно активні речовини впливають на організм. Треба просто взяти і випити чашку кави перед сном. Якщо після цього людина, як зазвичай, спокійно засне, то, значить, йому на ніч дивлячись можна випити чашечку зеленого чаю. А ось якщо організм після чашки кави реагує дискомфортно і провокує безсоння, занепокоєння, тривожний стан, то нічого тонізуючого пити не треба. А найкраще випити, наприклад, стакан молока або медової води з лимоном.

Крім того, кажуть фахівці, найкраще, якщо в нічний зелений чай додати трави з релакс-ефектом – м'ятою, мелісою, ромашкою, чебрецем (вони знизять тонізуючий ефект напою).

Який чай не можна пити на ніч

По-перше, не можна пити дуже гарячий чай. Пекучий напій може призвести до болю в горлі, стравоході та шлунку. За словами деяких медиків, вживання чаю, який гарячіше, аніж 62 градуси за шкалою Цельсія, помітно покращує чутливість деяких органів тіла і до послаблює стінки шлунка. А оптимальна температура чаю, в свою чергу, повинна становити 53 градуси за шкалою Цельсія.

По-друге, нарівні із занадто гарячим в достатній мірі шкідливий і холодний чай. Якщо його пити чашками, одна за однією, то в організмі будуть накопичуватися в мокротиння.

По-третє, дуже шкідливо пити на ніч міцний чай. Тому адепти формату "Чіфірнуть би ніштяк" можуть відразу проходити повз. Справа в тому, що речовини, які містяться в чаї, і перш за все кофеїн, можуть привести до головних болів, а також до безсоння. Ось тому-то фахівці і в крайньому ступені не рекомендують вживати чай як мінімум за пару годин до сну.

Чай

Який чай краще пити перед сном

Експерти сходяться на тому, що найкращим з чаїв, який можна вжити в перед сном, це чай з додаванням трав або фруктів.

Справа в тому, що в таких фитосумішах немає ані теїну, ані кофеїну, ані теофіліну, а це, в свою чергу, дасть благотворний для нервової системи результат.

І є досить невеликий список трави, який можуть надавати на людину помітний седативний ефект.

Це:

  • ромашка;
  • рута;
  • меліса;
  • чебрець;
  • материнка;
  • валеріана.

Вас можуть зацікавити такі новини:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти