Кава з маслом: дивовижні відомості про нестандартний напій

23 березня 2023, 10:08 оновлено 23 березня, 10:10
1284
Кава з маслом - ні, це не якийсь мегаекспериментальний напій, а цілком собі популярна в останні роки насолода кавоманів.
Кава, масло
Кава, масло / колаж фото ua.depositphotos.com

Здається, якщо пересічному фанату кави запропонувати Додати в його улюблений напій масла (вершкового або кокосового), то він в кращому випадку на таку пропозицію покрутить пальцем біля скроні. Проте в останні роки такий напій стає дуже і дуже популярний. Нижче ми детально відповімо на питання "навіщо в каву додають масло".

Кава з маслом як називається

На Заході такий напій Bulletproof (Куленепробивний). І це цілком собі відомий бренд, який придумав і запатентував Комерсант Девід Аспрі. Таку каву він просуває вже більше дюжини років ‒ мовляв, ця кава може цілком собі замінити сніданок (що, звичайно, досить сумнівне твердження). Ще зустрічаються назва "бронекава", "кето-кава", "иасляна кава".

До слова сказати, у Аспрі ця ідея у нього зародилася, коли він тимчасово залишив мирські справи і поїхав до Тибету. Там його місцеві пригостили часуймою - чаєм, з сіллю, молоком і маслом яка. Відповідно, комерсант всього лише поміняв чай на каву, а також прибрав молоко і сіль.

Кава з маслом рецепт

Цілком логічно, що таке кави спершу набрала популярності серед фанатів фітнесу та інших так, сказати, фізкультурників. Але останнім часом воно стає все більш і більш популярним в тому числі і серед звичайних кавоманів. А рецепт такого напою досить простий:

  • Заварний кави - 250-350 мілілітрів;
  • Одна-дві столові ложки вершкового масла.
Кава, масло

Кава з маслом: користь і шкода

Як кажуть фахівці, головна перевага кави з маслом ‒ воно помітно змінює звичайний і ординарний кавовий ритуал. Плюс в ньому нічого штучного ‒ ні ароматизаторів, ні цукру, ні добавок з солодкими сиропами.

Плюс, якщо людина вирішить поекспериментувати і замість вершкового масла додати кокосового, то отримає можливість використовувати всі корисні властивості, які є у кокосового масла першого віджиму. Крім того, вважається, що він максимально прискорює метаболізм (чи то пак обмін речовин) і навіть здатний боротися з окислювальним стресом.

Але, стверджують експерти, слід пам'ятати, якщо регулярно замість повноцінного сніданку пити каву з маслом, то це пройде аж ніяк не без шкоди для людського організму. Крім того, такий напій буде регулярно додавати в ваше тіло трохи насичених жирів. І, якщо у людини високий рівень холестерину, дисліпідемія, а також є ризик розвитку серцево-судинних захворювань, то йому напевно варто пити каву з маслом вкрай і вкрай обережно.

Ну і, не варто забувати ‒ на відміну від стандартного чорної кави, який найчастіше п'ється без цукру (і з мінімумом калорій), в каві з маслом калорій досить багато. У стандартній чашці його може бути 450 калорій. Для порівняння: чашка кави мокко - 158 калорій, а солодка кава, яку приготували на молоці, містить всього 101 калорію.

Звичайно ж, в результаті найкраще звернутися до дієтолога, який максимально допоможе вам підібрати кращий варіант харчування з ранку ‒ тому числі і кава з маслом.

Інші матеріали про каву:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти