Кому не рекомендується їсти сало: може "привести" на лікарняне ліжко

Користь сала для організму важко заперечити, адже воно містить багато корисних речовин. У той же час свиняче сало має протипоказання, і їх варто враховувати.
Сало
Сало можна їсти не усім/ ua.depositphotos.com

Сало є одним з найпопулярніших продуктів в Україні, його широко вживають у їжу і в інших державах. Користь сала для суглобів, шкіри та загалом для організму важко заперечити, адже цей продукт містить цінні речовини у своєму складі.

Якщо регулярно у помірних кількостях вживати цей продукт, можна наситити організм необхідними корисними речовинами.

Чим корисне сало

Наприклад, воно є джерелом вітаміну D, якого у наш час не вистачає більшості людей. Здебільшого такий вітамін ми отримуємо під дією сонячного світла, тому взимку, коли усі рідше виходять на вулицю і менше там перебувають, нестача цього вітаміну ще більше загострюється.

відео дня

Також сало містить холін – ще одну важливу речовину, яка здатна знизити ризик серцевих захворювань і хвороби Альцгеймера та допомагає виводити з печінки холестерин низької щільності.

Крім цього, у салі поєднуються три типи жирів – мононенасичені, насичені і поліненасичені. Жири у помірних кількостях потрібні організму для його правильного функціонування. Вони допомагають засвоюватися вітамінам і дарують нам енергію. Якщо є їх вживати разом з вуглеводами, то можна убезпечити себе від падіння рівня цукру в майбутньому.

Користь сала для жінок

Сало має користь для жінок першочергово через тонізуючу дію на організм. У його складі є дуже корисна для жіночого організму речовина, яку важче отримати з інших джерел – арахідонова кислота.

Така кислота добре впливає на шкіру, омолоджуючи її і розгладжуючи зморшки. Завдяки впливу на гормональну систему ця речовина може зробити шкіру жінки еластичною і пружною.

Крім цього, сало ще й здатне виводити з організму токсини і радіонукліди, покращувати розумову діяльність та укріплювати імунітет.

Якщо ж хтось боїться вживати сало через ризик того, що воно "відкладеться на боках" і зіпсує фігуру, то варто позбуватися таких страхів. Цей продукт може нашкодити фігурі лише тоді, якщо вживати його неконтрольовано. А вживання у помірних кількостях принесе лише користь.

Користь сала для чоловіків

Попередні пункти так само є відповіддю на питання, чи має сало користь для чоловіків. Крім вищезгаданих фактів, цей продукт також має у своєму складі селен у легкозасвоюваній формі. Ця речовина покращує чоловічу потенцію і загалом добре впливає на чоловічу репродуктивну функцію.

Крім цього, сало заряджає енергією і допомагає відновити сили. Тому продукт важливий у раціоні чоловіків (і жінок також), які займаються важкою фізичною працею.

Кому не рекомендується їсти сало

Проте не варто одразу у піднесеному настрої бігти купувати цей продукт, забуваючи дізнатися відповідь на питання, чи має свиняче сало протипоказання. А воно таки є шкідливим для багатьох людей, незважаючи на усі свої позитивні сторони.

Отже, кому сало шкідливе:

  • Людям із проблемами зі шлунково-кишковим трактом і серцево-судинною системою;
  • Людям із серйозними хронічними захворюваннями – у такому разі потрібно порадитися зі своїм сімейним лікарем, чи можна вам вживати сало і в яких кількостях;
  • Людям із ожирінням чи схильністю до нього.

Потрібно пам’ятати, що норма жиру на день для людини міститься у 100 г сала. Якщо ж його вживати разом з іншими жирними продуктами, то є ризик виникнення ожиріння та інших проблем зі здоров’ям. Тому якщо ви сьогодні з’їли близько 100 г сала, краще вже не вживати інших продуктів і страв, які містять жир.

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти