Кому заборонено пити зелений чай: серйозні побічні ефекти

Зелений чай може бути небезпечним для вашого здоров'я. Поряд з перевагами, у нього є кілька серйозних "але".
чай_напитки_еда_пища_зеленый чай
чай_напитки_еда_пища_зеленый чай / 1zoom.ru

Зелений чай - один із найдавніших трав'яних чаїв, відомих людині. Він здобув швидку популярність в Індії після виявлення його передбачуваної користі для здоров'я, а також як ефективного інструменту для схуднення.

Деякі теорії потенційної користі для здоров'я мають багато досліджень, які підтримують їх, а деякі - ні. Через позитивну увагу, деякі побічні ефекти зеленого чаю часто не помічаються. Але важливо розуміти, що зелений чай також має деякі обмеження для здоров'я, які можуть прямо відповідати на питання: кому не можна пити зелений чай.

Дубильні речовини, присутні в зеленому чаї, збільшують шлункову кислоту, яка може викликати біль у шлунку, нудотне відчуття або викликати закреп. Таким чином, зелений чай не споживається натщесерце.

відео дня

Зелений чай в основному безпечний для дорослих, якщо його вживати в помірних кількостях. Однак, випиваючи занадто багато зеленого чаю, більше 3 чашок на день вважається небезпечним. Побічні ефекти зеленого чаю пов'язані з кофеїном, присутнім у ньому, який може включати деякі або всі ці симптоми.

Побічні ефекти зеленого чаю

 • Від легкого до серйозного головного болю
 • Нервозність
 • Проблеми зі сном
 • Блювота
 • Діарея
 • Дратівливість
 • Аритмія
 • Тремор
 • Печія
 • Запаморочення
 • Дзвін у вухах
 • Судома
 • Плутанина

Дубильні речовини, присутні в зеленому чаї, збільшують кислотність шлунка, що може викликати біль у животі, нудоту або запор. Таким чином, зелений чай не можна вживати на голодний шлунок. Найкраще пити зелений чай після їжі або між прийомами їжі. Люди з виразковою хворобою або кислотним рефлюксом не повинні надмірно вживати зелений чай.

Так, дослідження 1984 року прийшло до висновку, що чай є потужним стимулятором шлункової кислоти, яку можна зменшити, додавши молоко і цукор.

2. Дефіцит заліза

Зелений чай знижує засвоєння заліза з їжі. Вживання дуже високих доз може призвести до летального результату. Смертельна доза кофеїну в зеленому чаї оцінюється в 10-14 грамів (150-200 мг на кілограм).

Дослідження 2001 року повідомляє, що екстракт зеленого чаю знижує засвоєння негемового заліза на 25%. Негемове залізо є основним видом заліза в яйцях, молочних продуктах і рослинних продуктах, таких як квасоля, тому вживання зеленого чаю з цими продуктами може призвести до зниження засвоєння заліза.

3. Кофеїн

Як і всі чаї, зелений чай містить кофеїн. Як зелений чай впливає на серце? Надмірне споживання кофеїну може призвести до нервозності, тривоги, порушення серцевого ритму та тремтіння. Деякі люди мають природну низьку толерантність до кофеїну, і вони будуть страждати від цих симптомів навіть при вживанні невеликої кількості кофеїну. Високе споживання кофеїну також може перешкоджати засвоєнню кальцію, впливаючи на здоров'я кісток і підвищуючи ризик розвитку остеопорозу. Щоб запобігти проблемам, пов'язаним з кофеїном, обмежте споживання зеленого чаю до 5 або менше чашок на день.

4. Вагітність та годування груддю

Кому заборонено пити зелений чай? Зелений чай містить кофеїн, катехіни та дубильні кислоти. Всі три речовини пов'язані з ризиком вагітності. Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, зелений чай в невеликих кількостях, близько 2 чашок в день, безпечний. Ця кількість зеленого чаю забезпечує близько 200 мг кофеїну. Однак вживання більше 2 чашок зеленого чаю на день небезпечно і пов'язане з підвищеним ризиком викидня та іншими негативними наслідками. Крім того, кофеїн потрапляє в грудне молоко і може вплинути на немовля. Крім того, вживання великої кількості алкоголю може спричинити вроджений дефект нервової трубки у немовлят.

5. Анемія

Катехіни зеленого чаю можуть спричинити зменшення всмоктування заліза з їжі. Якщо у вас залізодефіцитна анемія, Національний інститут раку рекомендує пити чай між прийомами їжі. Якщо ви любите пити зелений чай під час їжі, дослідження показують, що ви повинні їсти продукти, які покращують засвоєння заліза. Продукти з високим вмістом заліза включають м'ясо, таке як червоне м'ясо, і продукти з високим вмістом вітаміну C, такі як лимони.

6. Тривожні розлади

Кажуть, що кофеїн у зеленому чаї може посилити тривогу.

7. Порушення згортання крові

Кофеїн у зеленому чаї може збільшити ризик кровотечі.

8. Серцеві захворювання

Кофеїн у зеленому чаї може викликати нерегулярне серцебиття.

9. Діабет

Кофеїн у зеленому чаї може вплинути на контроль рівня цукру в крові. Якщо ви п'єте зелений чай і страждаєте на діабет, уважно стежте за рівнем цукру в крові.

Вас також може зацікавити:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти