Чи може розв'язатися пупок: що потрібно зробити для цього

17 жовтня 2023, 21:53оновлено 24 жовтня 2023, 15:10
Пупок розв'язатися по-суті не може. Насправді так називають пупкову грижу.
1697568794-2583.jpg
Що значить розв'язався пупок і що з цим робити / колаж Главред, фото Pixabay

Як пупок може розв'язатися? Насправді таке поняття як "розв'язався пупок" - не існує. Під цією фразою, як правило, мається на увазі поява пупкової грижі.

Пупкова грижа виникає, коли частина кишечника випинається через отвір у м'язах живота біля пупка. Пупкові грижі поширені і зазвичай нешкідливі.

Що означає розв'язався пупок?

відео дня

Пупкова грижа

Пупкові грижі найчастіше зустрічаються у немовлят, але можуть вражати і дорослих. У немовляти пупкова грижа може бути особливо помітною, коли дитина плаче, через що пупок випинається. Це класична ознака пупкової грижі.

Дитячі пупкові грижі часто закриваються самостійно в перші два роки життя, хоча деякі залишаються відкритими до п'ятого року і довше. Пупкові грижі, що з'явилися в зрілому віці, частіше вимагають хірургічного втручання. Чи можна розв'язати пупок пальцем? Звичайно ж, ні.

Симптом

Пупкова грижа створює м'яку припухлість або опуклість біля пупка. У немовлят з пупковою грижею опуклість можна побачити лише тоді, коли вони плачуть, кашляють або напружуються.

Пупкові грижі у дітей зазвичай безболісні. Пупкові грижі, що з'являються в зрілому віці, можуть викликати дискомфорт в животі.

Коли звернутися до лікаря

Що буде якщо розв'яжеться пупок у дитини? Якщо ви підозрюєте, що у вашої дитини пупкова грижа, поговоріть з дитячим лікарем. Зверніться за невідкладною допомогою, якщо у вашої дитини пупкова грижа і:

  • Біль
  • Блювота
  • Хворобливість, набряк або зміна кольору в місці грижі

Аналогічні рекомендації застосовні і до дорослих. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є опуклість біля пупка. Зверніться за невідкладною допомогою, якщо опуклість стає болючою.

Причина

Під час вагітності пуповина проходить через невеликий отвір у м'язах живота дитини. Зазвичай отвір закривається відразу після народження. Якщо м'язи не з'єднуються повністю по середній лінії черевної стінки, пупкова грижа може з'явитися при народженні або в більш пізньому віці.

У дорослих занадто сильний тиск на живіт сприяє утворенню пупкових гриж. До причин підвищеного тиску в животі відносяться:

  • Ожиріння
  • Багатоплідна вагітність
  • Рідина в черевній порожнині
  • Попередня операція на черевній порожнині
  • Тривалий перитонеальний діаліз для лікування ниркової недостатності
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти