Редис дуже корисний. Він підвищує імунітет, бореться з простудними захворюваннями, виводить холестерин. Але деяким людям його потрібно виключити з раціону.

Редис користується заслуженою популярністю навесні. Адже він розв‘язує проблему авітамінозу після зими, сприяє схудненню, а ще коштує відносно недорого. При всій користі редису для здоров'я, деяким людям вживати його категорично не рекомендується.
Редис - користь
Цей коренеплід багатий на вітаміни РР, С, вітаміни групи В. Також в ньому міститься велика кількість натрію, заліза, магнію, фосфору, калію та кальцію. Клітковина, білок і ефірні масла, які є в редисці, дуже допомагають в схудненні.
Редис - низькокалорійний продукт, містить всього лише 15 ккал в 100 грамах. Тому його можна сміливо додавати в страви при дієтичному харчуванні. Втім потрібно враховувати: якщо їсти редис занадто часто, то апетит, навпаки, може підвищитися.
Редис підвищує імунітет і бореться з простудними захворюваннями. У боротьбі з авітамінозом йому немає рівних - всього 250 грам плодів забезпечують організм денною нормою аскорбінової кислоти.
Крім того, овоч знижує вміст цукру в крові та збільшує рівень гемоглобіну. Вітаміни групи В позитивно впливають на стан нервової системи.
Клітковина, що міститься в редисці, налагоджує обмінні процеси, виводить холестерин і нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.
Також редис має жовчогінний ефект і знімає набряки.
Редис варто додати в свій раціону людям із зайвою вагою і тим, хто страждає на цукровий діабет і подагру.
Користь редису полягає в тому, що він допомагає роботі серцево-судинної системи і навіть в боротьбі з онкологічними захворюваннями. Справа в тому, що цей овоч може гальмувати розвиток деяких типів пухлин завдяки антиоксидантним властивостям.
Чим корисний редис для жінок
Оскільки в зелені редису багато фолієвої кислоти, овоч корисний для жіночого здоров'я і правильного розвитку плода для вагітних.
Редис - шкода і протипоказання
Редис не можна їсти людям з проблемами щитовидної залози, оскільки зловживання може викликати появу пухлин.
Також редис потрібно виключати з раціону людям, які страждають від виразки.
У вживанні редиски варто проявляти обережність при загостреннях захворювань жовчного міхура, дванадцятипалої кишки і печінки.
Також не варто їсти редис
- при схильності до печії;
- при гастриті з підвищеним виробленням шлункового соку;
- при кишковому коліті;
- при грудному вигодовуванні;
- при індивідуальній непереносимості.
Скільки можна їсти редиски на день
Редиску не варто їсти натщесерце - це викликає здуття живота. Крім того гірчичні масла здатні викликати сильний опік слизової оболонки.
Фахівці також не радять вживати редиску щодня. Все тому, що це може викликати дискомфорт в кишківнику.
Безпечною нормою є до 300 грамів редису на добу.
Як повідомляв Главред, раніше дієтолог Наталія Самойленко розповіла, в якому вигляді потрібно їсти сало, щоби воно було корисним для організму.
Також лікар-дієтолог Ольга Корабльова пояснила, кому категорично не можна їсти моркву.
Вам також може бути цікаво:
- Лікарка пояснила, кому не можна вживати цибулю
- Дієтолог розповіла, кому категорично не можна їсти сметану
- Дієтолог розповіла, кому категорично не можна їсти капусту
- Нутриціолог пояснила, кому категорично не можна їсти вершкове масло
- Дієтолог розповіла, кому категорично не можна їсти червону рибу