Влітку актуальні питання - чи можна захворіти від морозива і чи є небезпечним воно при ангіні. Відповіді лікарів зібрав Главред.

Зараз на вулиці літо і нестерпна спека, врятуватися від якої допомагає кондиціонер, купання в басейні або в річці, а також вживання морозива. Багато хто нині задається питанням - чи можна захворіти від з'їдених холодних ласощів і чи небезпечні вони для здоров'я.
За словами лікарів, морозиво саме по собі не може привести до виникнення захворювань горла, але лишень в тому випадку, якщо людина повністю здорова, без хронічного тонзиліту, наприклад. Причина недуги - не з'їдене морозиво або випитий ковток холодної води, а патогенна мікрофлора, яка вже є в горлі. Заселення слизової мікроорганізмами сприяє першінню, запаленню і появі болю.

Чи можна їсти морозиво коли хворієш
За підсумками новітніх досліджень лікарів стало відомо, що вживання морозива пацієнтом, який скаржиться на болі в горлі, полегшує його стан. При ковтанні холодні ласощі охолоджують мигдалики, від цього звужуються кровоносні судини та зменшується біль.
читайте такожМедик розповів, при якому болю в горлі потрібно відразу звернутися в лікарню
Вживання морозива при ангіні
За гнійної ангіни також не заборонено ласувати морозивом, адже холод зменшує запалення і набряк. Але все ж варто обов'язково пити за призначенням лікаря антибіотики, адже побороти небезпечний недуг без них не вдасться. Іноді дітям навіть після видалення аденоїдів настійно рекомендують їсти морозиво, адже воно сприяє загоєнню рани і зменшенню післяопераційного набряку.
У деяких людей спостерігається підвищена чутливість до холодних продуктів – в цьому випадку може виникнути різкий головний біль і першіння в горлі.

Буває і так, що після морозива різко підвищується температура – це означає, що холод послужив лише провокуючим фактором і послабив імунітет, на тлі цього на слизовій почали активно розмножуватися бактерії. Також можуть з'явитися додаткові симптоми хвороби:
- збільшення лимфовузлів
- кашель і першіння в горлі
- гнійники на слизовій
Підвищення температури тіла до 38,5 ° C свідчить про прогресування недуги. В цьому випадку потрібно пити багато рідини для того, щоб зменшити інтоксикацію організму і звернутися до лікаря, який призначить правильне лікування. Зняти біль допоможуть полоскання горла і зволоження слизової.

Як не захворіти після морозива
В першу чергу слід стежити за різницею температур, адже якщо зі спеки увійти до приміщення, де працює кондиціонер і залпом випити води з холодильника і закусити це фруктовим льодом – застуда майже стовідсотково гарантована. Чим більше пачок морозива з'їдає людина - тим вищий шанс отримати ангіну, тим більше, якщо в анамнезі у пацієнта наявний хронічний тонзиліт.
Припустимо з'їдати не більше однієї порції морозива в день (близько 150 гр). Важливо також пам'ятати, що це дуже калорійний продукт, який сприяє швидкому набору зайвої ваги.
Холодні напої лікарі рекомендують пити не поспішаючи, маленькими ковтками, адже для слизової крижана вода – стрес, на який організм запросто може відреагувати виникненням запального процесу.
Читайте також:
- Комаровський розповів, чому дуже небезпечно Полоскати горло при ангіні
- Болить горло: Комаровський пояснив, коли потрібно терміново бігти до лікаря
- Спазми м'язів, біль у горлі та хропіння: як нестача води впливає на якість сну
- Поради Комаровського: як швидко і ефективно позбутися від болю в горлі