Чи можна пити каву з молоком і навіщо це робити: приголомшливі відомості про напій

11 травня 2023, 14:26 оновлено 11 травня, 14:27
58165
Серед фанатів кави давно точаться суперечки - "Як корисніше пити каву з молоком або без?". Главред вирішив розібратися в цьому питанні детально.
Кава з молоком
Кава з молоком / Колаж Главред, фото УНІАН

Суперечка між фанатами кави з молоком і без оного часом за напругою нагадує суперечки між тупоконечниками і гостроконечниками в книжці про Гуллівера. Розглянемо обидві позиції.

Яка кава найкорисніша для здоров'я

1. Не потрібно пити каву з молоком, якщо людина боїться набрати вагу. У гуртку чорної кави міститься 4,7 калорії — кількість, практично нешкідливе для тіла. А в аналогічній за обсягом чашці кави з молоком і цукром калорій не менше півсотні. Тобто, якщо ви на дієті, то пийте чорну каву. І навпаки, вживання, скажімо, латте або капучино, особливо з парою-трійкою ложок цукру, може не кращим чином позначитися на вашій фігурі.

2. Кава з молоком корисніше вечорами. Чорна кава додає енергійність і розумову діяльність — оскільки в ньому немає молока або вершків, які пом'якшували б ефект. Тому, якщо ви любите пити каву вечорами, то ризикуєте заробити безсоння. Виправити цю проблему, кажуть експерти, можна за допомогою невеликої порції молока в каві (близько 50 грам) — таким чином ви зможете і насолодитися улюбленим напоєм, і забезпечити собі здоровий сон. Для тих, хто вже погано спить вночі, медики рекомендують взагалі виключити каву після заходу сонця.

відео дня

3. Кава з молоком для тих, хто страждає від підвищеної кислотності шлунка. В такому випадку чорна кава не рекомендується — він підвищує і без того високий рівень pH. Кава з молоком діє м'якше. Крім того, якщо ви страждаєте від підвищеної кислотності, не забувайте пити багато води і додайте з раціону продукти, в яких багато води – наприклад, огірки.

Кава з молоком

Чи можна пити каву з молоком

Доданий в ароматну каву молоко сприяє зниженню концентрації напою в цілому. В результаті кофеїн та інші речовини всмоктуються організмом людини набагато повільніше. А це сприяє набагато більш згладженому і тривалому впливу чашки кави з молоком, ніж якби ви швидко випили чашку кафе. Якщо ви любите смак і запах кави, а тому п'єте його цілий день, незалежно від часу доби, але страждаєте безсонням, яка вам забезпечується пізньою кавою, то кава з молоком буде розумною альтернативою.

Набагато більш м'яке надходження кофеїну в організм після чашки кави з молоком, здатне не дати людському циклу сну порушитися. Принаймні, вплив такого напою буде не таким сильним, як у чорної кави. Увечері краще вибирати напій, де молоко превалює в масі над масою кави (приблизно 60 на 40).

Інші новини:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти