Названо продукти, які можуть допомогти людям з проблемами серця жити довше

Вчені опублікували цікаві результати досліджень.

Тиск, проблеми з серцем
Названо продукти, які можуть допомогти людям з проблемами серця жити довше / pixabay.com

Со серцево-судинними захворюваннями зіштовхує все більше і більше людей і українці не виняток. Хвороби серця є однією з основних причин смертності в усьому світі, тому "сердечникам" необхідно ретельно піклуватися про своє здоров'я.

Є науково доведені кроки, які ви можете зробити, щоб прожити довше, включаючи більш уважне ставлення до того, що ви їсте.

Недавні дослідження показують, що включення в раціон більшої кількості рослинних продуктів, особливо багатих омега-3 жирними кислотами, може стати ключем до збільшення тривалості життя людей з серцево - судинними захворюваннями .

В аналізі, опублікованому в журналі Американського коледжу кардіологів, Алекс Сала-Віла, доктор філософії, з Інституту медичних досліджень лікарні дель Мар у Барселоні та її колеги вивчили дані, отримані від 905 осіб, середній вік яких становив 67 років. Всі вони були пацієнтами з серцевою недостатністю, у яких серцево-судинні проблеми були викликані різними причинами.

Спостереження за пацієнтами проводилося в середньому через 2,4 року. За цей час 85 людей померло від серцево-судинних захворювань, а 140 - від інших причин. Коли дослідники порівнювали пацієнтів з найвищим та найнижчим рівнем АЛК, вони виявили, що пацієнти з більш високим рівнем мали менший ризик першої госпіталізації через серцеву недостатність, смерть від серцево-судинних захворювань та смерть від усіх причин.

"Включення деяких продуктів, багатих АЛК, таких, як волоські горіхи, в раціон будь-якої людини, незалежно від того, є у нього СН чи ні, може привести до [серцево-судинних] переваг, крім передбачуваного впливу на [серцеву недостатність]", - ізазначила експерт.

Насіння конопель, насіння чіа і насіння льону, містять не тільки рослинні омега-3 жирні кислоти, але і антиоксиданти, які допомагають боротися із запаленням, кажуть експерти.

Ними можна посипати вівсянку, додавати їх в салати, змішувати їх зі смузі або використовувати їх в якості горіхового масла на бутербродах.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти