Названі дивні способи зберегти здоров'я серця і судин

Є прості способи, які допоможуть підтримати серце.

Серце
Серце може бути здоровим майже у кожного/ ua.depositphotos.com

Здорова їжа, регулярні заняття спортом і відсутність шкідливих звичок — ось перевірені способи підтримувати своє серце у відмінній формі.

Але крім вживання овочів і відвідування тренажерного залу, є й інші профілактичні заходи, які ви можете вжити, щоб знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, пише Livestrong.com.

За інформацією Джона П.Хіггінса, доктора медичних наук, спортивного кардіолога та професора серцево-судинної медицини в медичній школі Макговерна в центрі медичних наук Техаського університету, є кілька дивно простих щоденних стратегій, які допоможуть Вашому серцю працювати на повну силу.

1. Домашня Гігієна порожнини рота

Звичайно, чищення зубів зубною ниткою і щіткою важливі для запобігання неприємного запаху з рота і карієсу, але ці здорові стоматологічні звички також можуть бути корисні для вашого серця.

читайте такожЗ кулею в серці йшов два дні лісами: окупанти розстріляли українського бійця, але йому вдалося вижити

Хочете вірте, хочете ні, але " дослідження показують, що чищення зубів двічі на день протягом як мінімум двох хвилин може знизити ризик серцево-судинних захворювань", — говорить доктор Хіггінс.

Дійсно, дослідження, опубліковане в грудні 2019 року в Європейському журналі профілактичної кардіології, виявило кореляцію між правильним доглядом за порожниною рота і зниженням ймовірності фібриляції передсердь і серцевої недостатності.

Вчені припускають, що погана гігієна порожнини рота може привести до потрапляння бактерій в кровотік, інфекцій і системного запалення, яке лежить в основі серцевих захворювань.

Пес

Чотириногі пухнасті друзі не тільки чарівні і приємні, вони також можуть поліпшити здоров'я вашого серця. Дійсно, люди, у яких є домашні тварини, повідомляють, що відчувають себе більш щасливими, а також рідше курять або хворіють на діабет, говорить доктор Хіггінс.

Зокрема, власники собак, як правило, живуть довше і краще справляються з серцевим нападом або інсультом у порівнянні з їх колегами без собак-компаньйонів, згідно з метааналізом, опублікованим в жовтні 2019 року в журналі Circulation: Cardiovascal Quality and Outcomes.

Доктор Хіггінс також вказує на інші дослідження, які пов'язують володіння собакою з більш низьким кров'яним тиском. Ймовірно, це пов'язано з тим, що собак потрібно вигулювати, тому їх власники схильні бути більш фізично активними, реєструючи більшу кількість кроків кожен день. Крім того, собаки забезпечують соціальну підтримку і допомагають полегшити самотність, що сприяє загальному хорошому здоров'ю.

Сну

Якщо ви досить не спите, це також може пошкодити роботу серця.

"Погана кількість і якість сну пов'язані з ожирінням, нездоровим харчуванням, діабетом, підвищеним рівнем холестерину і гіпертонією, які є факторами ризику інсульту та ішемічної хвороби серця", — говорить доктор Хіггінс, додаючи, що дорослі повинні прагнути спати від семи до дев'яти годин.

"Дотримання природного циркадного ритму також важливо", - говорить він. Якщо ви намагаєтеся добре виспатися, спробуйте дотримуватися постійного графіка, коли ви лягаєте спати і прокидаєтеся в один і той же час кожен день. Занурення в подібний графік може допомогти вашому тілу більш ефективно зануритися в глибокий сон.

І є докази того, що це приносить користь вашому тікеру. У літніх людей, які не мали постійного графіка сну — тобто у них був нерегулярний час сну і пробудження або різну кількість сну щоночі — ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань майже в два рази вище, ніж у людей з регулярним режимом сну.

Час, коли ви лягаєте спати, теж може мати значення. Дослідження, проведене в листопаді 2021 року в журналі European Heart Journal: Digital Health, охопило понад 100 000 чоловік і показало, що ті, хто лягав з 10 до 23 годин, мали більш низький ризик серцевих захворювань, ніж люди, які лягали спати раніше або пізніше.

Хихотіння

Виявляється, сміх дійсно найкращі ліки, особливо коли мова йде про підтримку здоров'я серця.

"Сміх пов'язаний з поліпшенням функції судин і зниженням артеріального тиску, плюс дослідження показують, що сміх може зменшити запалення артерій, підвищити рівень холестерину ЛПВЩ (хорошого) і знизити рівень гормонів стресу", — говорить доктор Хіггінс.

Управління стресом особливо важливо, коли мова йде про здоров'я серця. Це пов'язано з тим, що хронічний стрес може підвищувати кров'яний тиск і рівень холестерину, що, в свою чергу, підвищує ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань, згідно з даними Американської кардіологічної асоціації.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти