Не перестарайтеся: скільки чашок кави в день може вбити людину

Передозування кавою може призвести до летального результату.

Кава
Скільки чашок кави в день може вбити людину / pixabay.com

Кава є улюбленим напоєм мільйонів, а то і мільярдів жителів нашої планети. Зазвичай його п'ють вранці, але цінителі напою вживають його і протягом дня.

Главред розбирався, чим небезпечний і чим загрожує передозування найпопулярнішим напоєм у світі.

відео дня

Що буде якщо пити 3 чашки кави в день?

До 400 міліграмів (мг) кофеїну в день вважається безпечним для більшості здорових дорослих, говорять експерти. Приблизно стільки кофеїну міститься в чотирьох чашках звареної кави, 10 банках коли або двох енергетичних напоях.

Так що 3 чашки кави навряд чи погано позначаться на вашому самопочутті, але майте на увазі, що фактичний вміст кофеїну в напоях сильно розрізняється, особливо серед енергетичних напоїв. Також варто враховувати, що у кожної людини різні організми і реакція на кофеїн також буде різною.

Що буде якщо пити 4 і більше чашок кави в день?

Не смертельний "передоз" кофеїном може призвести до:

  • Головний біль
  • Безсоння
  • Нервозність
  • Дратівливість
  • Частого сечовипускання або нездатності контролювати сечовипускання
  • Швидкому серцебиття
  • М'язовому тремору

Яка смертельна доза кави?

Експерти говорять, що передозування кофеїном зустрічається досить рідко. Зазвичай це прийом великих доз кофеїну у вигляді порошку або таблеток, а не напоїв.

"Дуже важко отримати стільки кофеїну, коли ви п'єте напої, тому що на їх вживання йде багато часу", - Дженніфер Темпл, доктор філософії, доцент кафедри фізичних вправ і дієтології в школі громадської охорони здоров'я і медичних професій Університету Буффало.

Смертельна доза кофеїну для більшості людей, за словами Темпл, становить близько 10 грамів, але все залежить від організму людини.

Чашка кави містить від 100 до 200 міліграмів кофеїну. Енергетичний напій містить від 50 до 300 мг кофеїну. У банку газованої води зазвичай міститься менше ніж 70 мг.

Таким чином, навіть з найвищим вмістом кофеїну енергетичних напоїв вам все одно доведеться випити близько 30 таких напоїв у швидкій послідовності, щоб досягти діапазону 10 грамів.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти