Неймовірна користь буряка: 5 причин включити коренеплід в свій раціон

Звичайний буряк - рекордсмен по концентрації бору і марганцю, а також один з лідерів за вмістом заліза.

Буряк
5 причин включити буряк в свій раціон/ pixabay.com

Буряк - один з улюблених овочів українців. Саме з ним виходить дуже смачний і корисний борщ, але мало хто знає, що цей коренеплід володіє масою корисних властивостей.

Виявляється, звичайний буряк - рекордсмен по концентрації бору і марганцю, а також один з лідерів за вмістом заліза. Речовини в складі буряка покращують обмін речовин, активізують роботу кровотворення, зміцнюють імунітет.

Покращує тиск

Буряк багатий нітратами, які організм перетворює в оксид азоту - сполуку, яка розслабляє і розширює кровоносні судини, перетворюючи їх на супермагістралі для крові, багатої поживними речовинами та киснем. Це означає Кращий кровообіг і, можливо, нижчий кров'яний тиск.

Дослідження, опубліковане в Nutrients у серпні 2019 року, показало, що вживання соку червоного кореня може поліпшити кров'яний тиск. Але через високий вміст цукру в багатьох соках медичні експерти радять їсти біти краще, ніж пити їх.

Ризик серцевих захворювань може знизитися

Буряк не тільки потенційно позитивно впливає на ваш артеріальний тиск. Вони також багаті рослинним алкалоїдом під назвою бетаїн, а також фолієвою кислотою вітаміну В.

Відповідно до статті, опублікованої в Journal of Chiropractic Medicine у березні 2013 року, бетаїн і фолієва кислота спільно знижують рівень гомоцистеїну в крові — хімічної речовини, яку організм використовує для виробництва білків.

У високих рівнях гомоцистеїн збільшує ризик пошкодження артерій і серцевих захворювань.

Покращує витривалість

Коли елітні спортсмени пісяють в чашку для тесту на наркотики, колір може бути малиновим. Чому? Тому що багато спортсменів їдять Буряк — Буряк має пігменти, які забарвлюють сечу в рожевий колір.

Дослідження, такі як ця стаття в щорічному огляді харчування за серпень 2018 року, показали, що нітрати, що містяться в буряках, підвищують витривалість.

Потрібно від трьох до п'яти буряків (залежно від їх розміру, який широко варіюється), щоб отримати приріст продуктивності, сказав автор дослідження Енді Джонс, доктор філософії, професор прикладної фізіології в спорті і науках про здоров'я Ексетерського університету.

Покращує роботу мозку

Оксид азоту, який ваше тіло виробляє з нітратів у буряках, розслабляє і розширює ваші кровоносні судини, що, в свою чергу, збільшує приплив крові до мозку, що може покращити його роботу. Це особливо важливо, коли ми старіємо.

Наша здатність виробляти оксид азоту зменшується в міру того, як ми стаємо старше, разом з енергетичним метаболізмом нашого мозку і активністю нейронів. Тож підбадьорюйте свій мозок буряком.

В одному невеликому дослідженні, опублікованому в The Journals of Gerontology у вересні 2017 року, 26 літніх чоловіків (середній вік 65,4 року), які пили буряковий сік і займалися спортом, мали мережі мозку, які більше нагадували мережі молодих людей.

Іншими словами, за допомогою невеликих фізичних вправ і бурякового соку ми можемо допомогти нашому мозку залишатися гнучким і гострим з віком.

Користь для печінки

Ваша печінка виконує важку роботу з очищення крові та" детоксикації " організму. Ви можете полегшити його навантаження щоденною порцією буряка.

Дослідження, такі як ця стаття, опублікована в Current Research in Nutrition and Food Science у листопаді 2019 року, показують, що бетаїн, амінокислота, що міститься в буряках (а також в шпинаті і Лободі), має захисну дію на печінку у людей з неалкогольної жировою хворобою печінки. .

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти