Очищає воду, відновлює волосся і шкіру: чи можна викидати шкірку від банана

Чим допомагає шкірка банана? Виявляється у неї є безліч переваг для здоров'я і краси.
банан
Банани дуже багатофункціональні / 1zoom.ru

Більшість з нас не замислюються, коли чистять банан і викидають товсту жовту шкірку. Тим часом, варто задуматися про застосування бананової шкірки і про те, що буде, якщо з'їсти шкірку від банана. В останні роки вчені стали більше цікавитися перевагами сільськогосподарських відходів і тим, як можна використовувати деякі з них, які зазвичай вважаються сміттям.

Тому, перш ніж класифікувати їх як побічні продукти, дізнайтеся більше про щоденне використання бананової шкірки для шкіри, волосся тощо.

Куди можна використовувати шкурки від бананів

Бананова шкірка - це зовнішня оболонка плоду банана. Її харчова цінність варіюється в залежності від зрілості плода, але зазвичай вона містить клітковину, білок і вуглеводи, а також амінокислоти, антиоксиданти і мікроелементи, фосфор, залізо, кальцій і магній.

відео дня

Дослідження показують, що бананова шкірка має антиоксидантну активність і допомагає зменшити пошкодження тканин органів вільними радикалами. Пілінги також містять фітохімічні речовини з антимікробною та протизапальною активністю. Ці компоненти дозволяють використовувати бананову шкірку для шкіри, волосся, зубів, інфекцій і багато чого іншого.

1. Зволожуючий крем для шкіри

Втирання бананової шкірки в шкіру або нанесення її на обличчя в якості маски може працювати як природний зволожувач, а також зменшувати набряклість, почервоніння і роздратування. Хоча конкретних досліджень, що підтверджують це, не так багато, дерматологи вважають, що дубильні речовини та фітонутрієнти в шкірці можуть принести користь шкірі.

2. Скорочення тонких ліній і зморшок

Бананова шкірка містить довгий список фітохімічних речовин, таких як поліфеноли та каротиноїди, які сприяють здоровій шкірі, борючись із вільними радикалами. Ці сполуки мають захисну дію і можуть допомогти надати вашій шкірі більш молодий вигляд.

3. Заспокоювач шкіри

Кажуть, що бананова шкірка має протизапальні, антиоксидантні та протимікробні властивості. Дослідження показують, що вона також надає заспокійливу дію на шкіру і може допомогти полегшити такі стани, як псоріаз та екзема, заспокоюючи укуси комах, рани, сонячні опіки та подразнення шкіри.

Дослідження показують, що дубильні речовини в банановій шкірці мають антимікробну активність і можуть пригнічувати ріст інфекційних бактерій.

4. Підсилювач здоров'я волосся

Пілінги можна використовувати для зволоження і блиску волосся. Ви можете просто натерти волосся внутрішньою частиною шкірки або змішати її, щоб зробити маску для волосся.

5. Підсилювач здоров'я зубів

Бананова шкірка має антибактеріальні властивості і може використовуватися як зубна паста для боротьби з зубними інфекціями та поліпшення здоров'я ясен.

6. Використовується як корм для худоби

В даний час бананова шкірка використовується як додатковий корм для худоби, кіз, мавп, птиці, кроликів, риб, зебр та інших видів. Вони забезпечують корисні фітонутрієнти та антиоксиданти.

7. Використовується для очищення води

Дослідники виявили, що шкірку бананів можна використовувати для очищення води. Дослідження, опубліковане в Industrial and Engineering Chemistry Research, показало, що подрібнена бананова шкірка здатна видаляти свинець і мідь з річкової води.

На думку дослідників, шкірка може служити недорогим засобом для очищення організму.

8. Покращувач компосту

Якщо ви збираєтеся викинути бананову шкірку, Подумайте про те, щоб додати її в компост або у свій сад. Її можна використовувати в якості добрива, і якщо її спочатку подрібнити, вона розкладеться і додадасть поживні речовини в грунт.

Вас також може зацікавити:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти