Особливо чоловікам: чим довге сидіння на унітазі небезпечне для здоров'я

Телефони та планшети під час походу в туалет потрібно виключити.

унітаз, телефон
Чому не можна довго сидіти на унітазі / скріншот

Чимало любителів "скрасити" своє проведення часу на унітазі беруть з собою телефон, але таке заняття може згубно позначитися на здоров'ї.

Звичайний час, необхідний для дефекації (спорожнення кишечника), становить не більше 3-5 хвилин, але багато сучасних людей проводять на унітазі значно більше часу.

Чим загрожує тривале сидіння на унітазі?

Якщо людина регулярно сидить на унітазі понад 10-15 хвилин, цілком можливий розвиток таких негативних наслідків, як:

Захворювання прямої кишки. При тривалому перебуванні на унітазі відбувається застій крові в області малого таза, що негативно позначається на стані вен. Вони розширюються, закупорюються, в результаті чого формуються гемороїдальні вузли і розвивається геморой. Один із проявів проблеми — поява кров'яних виділень в калі, а при тяжкому перебігу патології ці виділення дуже рясні.

Крім того, дана ситуація призводить до порушення будови слизової оболонки кишечника в області заднього проходу, а також випадання прямої кишки.

Зниження чутливості прямої кишки призводить до порушення періодичності і частоти позивів до дефекації. Защемлення сідничного нерва, що супроводжується вираженим больовим синдромом. Ці проблеми характерні як для чоловіків, так і для жінок, проте тривале перебування на унітазі призводить до появи і більш специфічних захворювань.

Чому тривале сидіння на унітазі небезпечніше для чоловіків?

У чоловіків нерідко розвивається простатит, який при відсутності належного лікування може привести до зникнення статевої функції (імпотенції). Також у представників сильної статі, що вважають за краще засиджуватися в туалеті, нерідко виникає розширення вен сім'яного канатика, яке в подальшому призводить до безпліддя.

Жінкам також шкідливо тривале перебування на унітазі

У них часто відбувається розширення вен органів малого таза (репродуктивна і сечостатева системи), що негативно позначається на їх функціональності і може привести до розвитку запальних захворювань (наприклад, цистит), а також до порушення дітородної функції.

Скільки ж потрібно проводити час в туалеті?

Безпечним для здоров'я вважається час тривалості звичайного акту дефекації, який займає не більше 3-5 хвилин.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти