Звідки взявся коронавірус і хто став проміжною ланкою в зараженні людей - нові дані

Найвірогідніший сценарій появи SARS-CoV-2 - це перехід захворювання від кажанів до іншої тварини, яка пізніше заразила людей.

Коронавірус
Коронавірус поширився світом і заразив мільйони людей / Reuters

Коронавірус передався від кажанів людині, а проміжною ланкою могли бути дикі тварини, яких тримали на фермах неподалік печер в китайському повіті Еньші. SARS-CoV-2 потрапив на ринки в Ухані, оскільки дикі тварини, яких там продавали, поставлялися туди з провінції Хубей, зокрема і з повіту Еньші.

Як пише The Washington Post, в Еньші (провінція Хубей) розташовані сотні печер, в яких мешкає не менше семи видів кажанів. У представників одного з цих видів раніше виявили вірус, який мав 96% схожості з SARS-CoV-2.

При цьому неподалік печер до їхньго закриття в 2020 році через пандемію були розташовані 290 ферм, на яких раніше містилися від 450 тис. до 780 тис. диких тварин. Саме вони могли бути проміжною ланкою при передачі коронавірусу від кажанів людині.

Повіт Еньші розташований в шести годинах їзди від Уханя, де в грудні 2019 року був зафіксований перший випадок зараження новим коронавірусом. А ферми розташовані на відстані близько 1,5 км від печер. Також люди відвідують печери в туристичних цілях або для спелеологічних досліджень.

Всесвітня організація охорони здоров'я в рамках розслідування походження нового коронавірусу запитувала доступ в ці райони Китаю, але Пекін відповів відмовою.

Зазначимо, поки що фахівці не дійшли остаточних висновків щодо того, як саме вірус потрапив на уханьський ринок морепродуктів Хуанань, де вперше був зафіксований спалах коронавірусу.

При цьому в спільному звіті Всесвітньої організації охорони здоров'я та Китаю, опублікованому в березні за підсумками місії ВООЗ в Ухань в 2021 році, зазначалося, що найімовірнішим сценарієм появи COVID-19 є саме перехід захворювання від кажанів до іншої тварини, яка пізніше заразила людей.

Звідки взявся коронавірус

Коронавірус почав атакувати жителів планети взимку 2020 року - першим потрапив під удар Китай. Згодом SARS-CoV-2 поширився світом.

Учені заявляли, що новий вірус COVID-19 з'явився внаслідок генетичного схрещування коронавірусу кажанів і коронавірусу невідомого походження.

Після того, як вчені досліджували геном нового коронавірусу, повідомлялося, що причиною появи коронавірусу імовірно стали змії. При цьому уточнювалося, що саме китайський крайт і китайська кобра - носії нового коронавірусу. Цих змій могли продавати на ринку морепродуктів в Ухані, де і був зафіксований перший спалах вірусу в Китаї.

Пізніше вчені провели дослідження і з'ясували, що SARS-CoV-2 має всі ознаки виникнення в природі, а не в лабораторії.

Доктор біологічних наук, професор Школи системної біології GMU (США) Анча Баранова також заявляла, що COVID-19 має природне походження, в ньому не виявлено ознак втручання людини.

У квітні американські військові заявили, що коронавірус має природне походження і не був розроблений в лабораторії китайського міста Ухань.

Водночас ЗМІ писали, що COVID-19 виник у лабораторії китайського міста Ухань, а її працівник став"нульовим пацієнтом". Китай нібито прагнув продемонструвати здібності країни у виявленні та боротьбі з вірусами.

Була і конспірологічна версія походження коронавірусу. Розробник методології комплексної оцінки російської пропаганди Денис Богуш заявляв, що COVID-19 був штучно створений в лабораторіях РФ, а кінцевою метою його поширення світом мало стати скасування антиросійських санкцій і затвердження авторитету господаря Кремля Володимира Путіна.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти