Отруєння кофеїном: симптоми і перша допомога при передозуванні напоєм бадьорості

Запашні зерна можуть бути вельми підступні, тому важливо знати, коли слід зупинитися, та як вивести кофеїн з організму.

кава, передозування кофеїном
Передозування кофеїном - симптоми та запобіжні заходи / pixabay.com, ua.depositphotos.com

Кава - ароматний напій з яскравим смаком, який гармонійно увійшов в повсякденну рутину практично кожної людини. Її п'ють, тому що вона бадьорить і тонізує, проте надмірне вживання кави має і зворотний бік медалі, про який переважно мовчать.

Занадто багато напою не зробить вас дуже швидким або супер-бадьорим, скоріше призведе до отруєння, яке перетворить вас в дуже повільну і супер-нещасну людину. Принаймні на деякий час.

Главред розповість, як вчасно розпізнати передозування кофеїном, та як надати першу допомогу при перших симптомах.

Ознаки отруєння кофеїном та перша допомога

Кофеїн самостійно виводиться через 10 годин після його потрапляння в організм. Але далеко не всі симптоми можуть дозволити вам спокійно сидіти з секундоміром в очікуванні, поки речовина перестане діяти.

Розрізняють легку і важку форми отруєння. При легкій формі спостерігаються тахікардія, безсоння, головний біль, тривожність, діарея і прискорене сечовипускання. В такому випадку вам слід:

  • пити багато води, щоб підтримувати водно-лужний баланс
  • з'їсти банан - він містить велику кількість калію, який благотворно впливає на нервову і серцево-судинну системи
  • сон або відпочинок в лежачому положенні і в добре провітрюваному приміщенні.

Якщо комплекс симптомів нагадує звичайне харчове отруєння, то діяти варто відповідно – пити рідину з електролітами, приймати адсорбенти і відпочивати.

Важка форма отруєння може проявлятися жаром, почервонінням або посинінням кінцівок, порушенням когнітивних функцій, судомами, галюцинаціями. В такому випадку потрібно негайно викликати швидку допомогу і чекати допомоги фахівців.

кава, передозування кофеїном
Що робити при передозуванні кофеїну / pixabay.com

Який обсяг кави може призвести до передозування + добова норма кофеїну

Кількість кофеїну, яке може привести до неприємних наслідків, вельми умовна. Наприклад, існує легенда, що французький письменник Оноре де Бальзак протягом свого зрілого життя щодня випивав по 30 чашок день. І помер від гангрени після невдалого падіння.

Іншим вистачає однієї чашки латте, щоб їх весь день мучила тахікардія. Вчені не можуть прийти до однозначного висновку, яка доза кофеїну є критичною. На індивідуальне сприйняття збудника можуть впливати:

  • Генетика - непереносимість кофеїну може передаватися у спадок або формуватися протягом життя. Тим не менш, заперечувати неможливо – деякі люди перетравлюють каву легше і простіше, ніж інші.
  • Звички - толерантність до кофеїну набагато вище у тих, хто п'є каву регулярно. Наприклад: якщо ви щодня випиваєте еспресо з ранку, і чашечку капучино в обід, то зайве американо великої шкоди вам не принесе.
  • Стать, зріст і вага людини.

Проте, фахівці Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (агентство Міністерства охорони здоров'я і соціальних служб США) рекомендують не перевищувати добову дозу в 400 мг кофеїну – це дорівнює чотирьом чашкам еспресо.

кава, передозування кофеїном
Як швидко кофеїн виводиться з організму / pixabay.com

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти