Чому не можна класти телефон поруч з ліжком: поради та рекомендації експертів

Є думка, що гаджети можуть давати підвищене випромінювання ‒ і тому класти їх поруч з собою під час сну шкідливо для здоров'я. Главред розібрався в питанні.

Смартфони
Чому не можна класти телефон поруч з ліжком / https://ua.depositphotos.com/

Чому не можна класти телефон поруч з ліжком

За словами фахівця Антона Ястребцева, незважаючи на те, що сучасні смартфони проходять перевірку безпеки, оптимальна відстань між гаджетом і головою сплячого становить один метр.

Загальне правило - не спати в обнімку з гаджетом: не класти його ні під подушку, ні на ліжко поруч з собою. І обов'язково заведіть бездротові навушники, щоб не тримати пристрій біля голови. Якщо Базова стільникова станція знаходиться далеко і зв'язок слабкий, то телефон витрачає велику кількість енергії, щоб зв'язатися з базовою станцією, і від нього буде підвищене випромінювання

Експерт зазначив, що рекомендація з приводу смартфонів в першу чергу стосується людей, у яких встановлені кардіостимулятори (оскільки гаджети створюють електромагнітні перешкоди).

Чи можна тримати телефон поруч коли спиш

Інший експерт, Сергій Кузьменко, впевнений - не можна довго дивитися в екран перед сном, вже лежачи в ліжку.

"По-перше, це шкідливо для зору (переведення телефону в режим читання або нічний режим дещо знижує навантаження на очі, але не усуває її зовсім). По-друге, це може викликати порушення сну, і з психологічної точки зору (нервова система хвилюється від прочитаних новин, мозок намагається обробити всю інформацію, яку користувач проскролліл в стрічці), так і з фізіологічної (світіння екрану, за деякими даними, впливає на вироблення мелатоніну, гормону сну, і чим далі, тим більше). Так що залишати осторонь мобільний телефон за годину до сну, поставивши будильник на завтра, найоптимальніший варіант", ‒ говорить він.

Також експерт порадив не залишати девайс на зарядці всю ніч.

"Це може негативно вплинути на термін служби акумулятора в довгостроковій перспективі і загрожує перегрівом, якщо зарядний пристрій або сам телефон несправні", - сказав Кузьменко.

Смартфони

Чи можна заряджати телефон в спальні

Результати останнього дослідження британських вчених вказують на те, що зарядка мобільних телефонів в спальні впливає на секрецію мелатоніну, а це може привести до серйозних захворювань.

Якщо ви заряджаєте свій мобільний телефон або планшет в спальні, це впливає на вироблення мелатоніну в організмі, що призводить до порушення обміну речовин, а також може спричинити за собою ожиріння, діабет та інші захворювання.

Дослідження показало, що в режимі очікування значення електромагнітного випромінювання мобільного телефону становить 2,3 мГс, а після включення воно збільшується до 3,4 мГс. Крім того, значення електромагнітного випромінювання мобільного телефону на відстані 5 см, 10 см і 15 см від смартфона становлять 1, 0,5 і 0,3 мГс відповідно. Тому-то вчені і рекомендують відключати мобільний телефон на час сну.

Інші новини:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти