
Осінь і зима забирають у людського організму практично всі сили, тому після закінчення лютого багато хто починає відчувати, що в організмі не вистачає енергії. Це поширене самовідчуття називають весняним авітамінозом. Про нього сьогодні і поговоримо.
Чому навесні починається авітаміноз - причини недуги
Вище ми описали одну з причин весняного авітамінозу - накопичені за літо в організмі людини вітаміни і важливі елементи за осінь і зиму практично повністю виводяться з організму, після чого потрібно поповнювати їх запас.
Крім іншого, однією з причин є той факт, що овочі, які зберігаються з осені до весни або вирощуються в теплицях - втрачають велику кількість корисних речовин і, слідчо - не можуть віддати їх людині.
Як зрозуміти що у тебе авітаміноз - перші симптоми
Весна - період і пора року, коли оновлення природи дарує енергію, натхнення і мотивацію жити, проте бувають випадки, коли замість цього людина відчуває себе досить паршиво. Як правило - стомлено, сонливо. Це говорить про те, що в організмі нестача вітамінів. Крім цього, на авітаміноз можуть вказувати підвищена дратівливість, апатія, підвищений або слабкий апетит, і головне - знижена працездатність.
Як лікувати авітаміноз в домашніх умовах - перша допомога організму
Авітаміноз - наслідок дефіциту вітамінів. Накопичити їх в організмі можна не тільки за допомогою лікарських препаратів, але і більш зрозумілим способом. З приходом весни і поганим самопочуттям, варто спробувати приймати в їжу більше необроблених термічно овочів, а особливо - зелені. Також овочі і фрукти бажано вживати цілком, без нарізування, тоді ви мінімізуєте втрату вітамінів.
Також варто включити в раціон печінку і морепродукти багаті Омегою-3.
Все це необхідно виконувати кожен день, адже вітаміни повинні накопичитися, щоб ефект став помітний.
Як допомогти організму навесні - загальні правила гарного самопочуття
Навесні необхідно приділити своєму організму якомога більше уваги. Почніть зі зволоження - пийте більше води, користуйтеся скрабами для тіла і зволожуючими засобами. Одним з найважливіших факторів гарного самопочуття є сон - режим і дисципліна обмежать організм від стресу і тривоги. Також важливо якомога частіше дихати свіжим повітрям, урізноманітнити фізичні навантаження і виключити шкідливу їжу з раціону. Всі ці прості правила допоможуть організму відновитися в короткі терміни.
Також вам може бути цікаво:
- Як можна поліпшити смажену картоплю: нехитрі способи перетворити звичне блюдо
- Яке мислення у багатих людей: звички, які можуть зробити людину заможною
- "Дадуть тілу силу і здоров'я": дієтолог назвала 4 найкорисніших продукту