Рівноцінно отруті: кому категорично не можна їсти гриби

Гриби можуть допомогти зберегти здоров'я судин і серця, знизити тиск, але у них є і "темна сторона".

гриб
Кому категорично не можна їсти гриби / скріншот

Сезон грибів у самому розпалі, але поласувати осіннім делікатесом можуть не всі. Через велику кількість хітину, який погано перетравлюється, корисні "грибні" речовини не дуже добре засвоюються.

Але під впливом кислоти в шлунку хітин перетворюється в хітозан. Ця речовина здатна знижувати рівень холестерину, перешкоджаючи всмоктуванню жирів і пов'язуючи ліпіди. Таким чином, гриби можуть допомогти зберегти здоров'я судин і серця, знизити тиск, але є і "темна сторона" грибів.

Чим небезпечні гриби?

Як відомо, гриби насичені білком, а білок, якщо його вживати більше необхідної кількості, створює велике навантаження на ферментативну систему організму, і може легко викликати загострення хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту.

Тому гриби відносяться до тих продуктів, споживання яких необхідно дозувати. Ні в якому разі не можна включати гриби в монодієту, оскільки білкова дієта небезпечна для здоров'я. Вона змінює метаболізм, порушує процеси окислення. Здоровій людині досить вживати одне грибне блюдо в день 3 рази в тиждень.

Якщо говорити про лісові грибах або тих, що ростуть "на природі", то важливо пам'ятати, що вони, як губка, вбирають в себе різні речовини з грунту, в тому числі і шкідливі. Тому, якщо гриби зібрані в несприятливо кліматичній зоні або біля автомобільних трас, в них накопичуються шкідливі речовини, які створюють небезпеку для здоров'я. Тому, купуючи гриби на стихійному ринку, ви ризикуєте, бо не знаєте напевно, де вони зібрані.

Кому гриби протипоказані:

  • людям з індивідуальною непереносимістю;
  • хворим з хронічним панкреатитом з важким перебігом;
  • алергік;
  • людям з важкими дисбактеріозами;
  • дітям до 14 років, оскільки ферментативна система дитячого організму ще досить незріла.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти