Симптоми раку кишечника: ознака, яка проявляється під час тренування

Це може бути першим кроком на шляху до раку.

Рак
У деяких випадках рак кишечника може зупинити проходження травних відходів через кишечник. / УНІАН

Зниження здатності до вправ через втому і біль може бути ознакою раку кишечника. Хоча це також може бути не пов'язано, важливо проконсультуватися з терапевтом, якщо ви виявите, що вам раптово важко виконувати вправи.

Протягом усього нашого життя слизова оболонка кишечника постійно оновлюється. Ця підкладка містить багато мільйонів крихітних клітин, які ростуть, служать своїй меті, а потім їх місце займають нові клітини, пише Express.co.uk.

Кожна з цих мільйонів клітин містить гени, які дають клітині Інструкції про те, як їй поводитися. Коли гени поводяться некоректно, це може призвести до занадто швидкого росту клітин, що в кінцевому підсумку призводить до утворення росту, відомого як поліп. Це може бути першим кроком на шляху до раку.

читайте такожОзнака раку: як голос може вказати на смертельну хворобу

У деяких випадках рак кишечника може зупинити проходження травних відходів через кишечник. Це називається непрохідністю кишечника.

Реклама

Симптоми непрохідності кишечника можуть включати:

  • Періодична, а іноді і сильний біль в животі.
  • Ненавмисна втрата ваги - з постійними болями в животі.
  • Постійний набряк животика - при болях в животі.
  • Захворювання - з постійним здуттям живота.

На розвиток раку кишечника з поліпа може піти від п'яти до 10 років, а на ранній стадії симптоми можуть взагалі бути відсутніми.

Найбільш частими симптомами є кишкова кровотеча, зміна режиму кишечника, наприклад незвичайні епізоди діареї або запору, а також збільшення кількості слизу в стільці.

Рак кишечника може збільшуватися, викликаючи часткову або повну закупорку кишечника, що призводить до болю в животі, запорів і здуття живота.

Зниження працездатності і фізичних вправ може бути викликано невеликою кровотечею, яке може залишитися непоміченим і привести до розвитку анемії.

Незрозуміла втрата ваги - теж симптом.

Деякі з цих симптомів схожі на симптоми синдрому роздратованого кишечника (СРК).

Однак слід завжди досліджувати тривалу зміну звички кишечника, що триває більше двох або трьох місяців. Якщо у вас є сімейна історія раку кишечника, вам слід відвідати лікаря протягом декількох тижнів після будь-яких змін.

Досягнення повного лікування від раку кишечника зазвичай залежить від його раннього виявлення, і якщо люди занадто довго чекають, перш ніж повідомляти про симптоми, можливість повністю видалити рак може бути втрачена.

Ранній діагноз також може бути поставлений при відсутності симптомів шляхом скринінгу.

Якщо людина молода, коли діагностовано рак кишечника, або якщо рак дуже поширений у сім'ї, можливо, існує спадкова генетична аномалія, така як синдром Лінча, стан, який збільшує ризик раку кишечника.

В таких обставинах братів, сестер і дітей можна направити до фахівця за консультацією.

Якщо ризик спадкового захворювання досить високий, деяким родичам може бути рекомендовано пройти регулярну колоноскопію.

Існують рідкісні та спадкові захворювання, в тому числі сімейний аденоматозний поліпоз( FAP), при якому в кишечнику розвиваються численні поліпи і значно підвищується ризик раку.

За винятком випадків, коли пухлини дуже маленькі і можуть бути видалені за допомогою місцевої операції, більшість видів раку прямої кишки необхідно ретельно обстежити (зазвичай в MDM, як зазначено вище), перш ніж проводити будь-яку операцію.

Хіміотерапія або променева терапія можуть вирішити, чи можна зменшити рак за допомогою променевої терапії або хіміотерапії перед операцією, оскільки це часто може поліпшити результат раку.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Ніколи не робіть так: названо три речі, які не можна робити перед порогом будинкуНіколи не робіть так: названо три речі, які не можна робити перед порогом будинку Власова шокувала еротичним номером на столі перед суддями "Танців з зірками" і вилетіла з шоуВласова шокувала еротичним номером на столі перед суддями "Танців з зірками" і вилетіла з шоу Путін бачить загрозу в самому існуванні УкраїниПутін бачить загрозу в самому існуванні України І все-таки не кінець: Ілона Гвоздьова продовжила скандал на Танцях з парою MЕLOVIN-РусінаІ все-таки не кінець: Ілона Гвоздьова продовжила скандал на Танцях з парою MЕLOVIN-Русіна "Вакцинацією ми цього не поборемо": відомий лікар назвав терміни колапсу в Україні"Вакцинацією ми цього не поборемо": відомий лікар назвав терміни колапсу в Україні

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти