"Випадки будуть": санітарний лікар дав прогноз щодо мавпячої віспи

Лікарі з обережністю коментують нові випадки.

віспа мавп
Віспа мавп загрожує світу новою пандемією/ Фото pixabay.com

В Україні немає підтверджених випадків мавпячої віспи, втім, вони, ймовірно, будуть, заявляє головний санітарний лікар Ігор Кузін.

Однак епідеміологічний спалах в країні не очікують: щоб інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим, але хвороба передається не так швидко, як коронавірус, повідомляє Суспільне.

"Недостатньо поспілкуватися з людиною поруч, потиснути йому руку, треба мати досить тривалий близький контакт, як з виділеннями цієї людини, або, наприклад, кров'ю, або з якимись біологічними матеріалами. Такий тип контакту буває переважно в побуті. Тому швидкість передачі цієї інфекції не настільки велика, як при ковіді", - сказав Кузін.

читайте такожВіспа мавп може проникнути в Україну: хто потрапить під удар і як уберегтися

В даний час в світі зареєстровано вже більше 170 випадків мавпячої віспи. Санітарний лікар пояснив, що, для того щоб інфікуватися, потрібно мати тісний контакт з інфікованим, і хвороба передається не так швидко, як коронавірус.

Віспа мавп-симптоми

"Це інфекційне захворювання, воно починається з лихоманки. Збільшуються лімфатичні вузли, а потім з'являються висипання. Висипань може бути досить багато. Їх можуть бути десятки і сотні. Це бульбашки, що відрізняються від укусів комах. Тобто Мавпяча віспа протікає значно важче в порівнянні з укусами комах", - пояснила лікар.

При цьому захворювання протікає досить довго-від двох до чотирьох тижнів.

Як лікувати віспу мавп

Волоха не змогла відповісти, чи можуть бути ефективними при мавпячій віспі препарати, які застосовуються при вітряній віспі.

"Я не зустріла даних про можливість лікування цими противірусними препаратами. Можливо, не було таких досліджень, тому що це питання раніше не було настільки актуальним", - зазначила лікар.

Як уберегтися від зараження віспою мавп

"Поки специфічні способи не дуже відомі. Але дійсно звичайні способи повинні бути ефективними. Тобто уникати фізичних контактів з хворими людьми, уникати статевих контактів, тому що і через статеві контакти це може передаватися. Але крапельним шляхом ця інфекція поширюється не настільки істотно. Не знаю, чи буде введений масочний режим, але людям з ослабленим імунітетом я б порадила мати маску і одягати її, якщо вони подорожують до Європи", - розповіла доктор медичних наук Алла Волоха.

Як повідомляв Главред, випадки зараження віспою мавп вже зафіксували у Великій Британії, США, Іспанії, Португалії, Канаді, Італії та Швеції. До цього вірус був виявлений тільки в чотирьох країнах поза Західною або центральною Африкою, і всі випадки мали пряме сполучення з континентом.

Тим часом російські пропагандисти пов'язують виникнення мавпячої віспи з неіснуючими українськими біолабораторіями.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти