Тріщини і помаранчеві плями: як виглядає зіпсоване мило і як його використовувати

25 березня 2023, 15:13 оновлено 25 березня, 15:19
177
Цілком ймовірно, що ваше мило все ще ефективно, навіть після закінчення терміну придатності. Ось що вам потрібно знати про те, що буде з простроченим милом
Мило
Мило / ua.depositphotos.com

Хоча більшість промислових брендів можна використовувати до двох років або довше, деякі виробники мила ручної роботи рекомендують використовувати своє мило протягом року після покупки. Це пов'язано з тим, що натуральні інгредієнти в деяких видах мила можуть прогіркнути або запліснявіти.

Однак цілком ймовірно, що ваше мило все ще ефективне, навіть після закінчення терміну придатності. Ось що вам потрібно знати про те, що буде з простроченим милом, повідомляє Insider.

Чи можна використовувати мило з закінченим терміном придатності?

Мила - це активні речовини, які знижують поверхневий натяг води і роблять молекули слизькими, змушуючи мильну воду зв'язувати, захоплювати і розпушувати масло і жир, а також мікроби, які там живуть.

Ось чому бактерії та віруси фізично зісковзнуть з ваших рук, якщо ви будете мити їх водою з милом протягом 20 секунд, говорить Кевін Мінбіоле, доктор філософії, хімік-органік з Університету Вілланова.

За словами Мінбіоле, мило також допомагає вбивати мікроби завдяки полярним і неполярним кінцям у його молекулярній структурі. Полярний кінець допомагає милу розчинятися у воді, а неполярний кінець допомагає збирати масло з рук і зливати його в раковину. Це - неполярний кінець, який руйнує зовнішню оболонку бактерій і вірусів, змушуючи їх лопатися і гинути.

Більшість вироблених мил мають термін придатності від двох до трьох років. Однак, якщо мило все ще піниться, коли ви миєте руки, каже Мінбіоле, його все ще можна ефективно використовувати — навіть після закінчення терміну придатності. За його словами, не має значення, рідке це мило або кускове.

"Якщо це мило з простроченим терміном придатності все ще піниться і, знаєте, стає все більш пінистим і в кінці ваші руки стають скрипучими і чистими, ви можете спокійно використовувати його", — говорить Мінбіоле.

Як зрозуміти, що мило згіркло?

Як перевірити мило на свіжість? Якщо воно потріскалося, висохло і не піниться, або якщо воно не має того ароматного запаху, який був при першій покупці, значить воно більше не придатне для використання.

Порівняно з промисловими продуктами, мило, ароматизоване ефірними оліями та забарвлене натуральними рослинними компонентами, може мати коротший термін зберігання через натуральні інгредієнти. Це мило ручної роботи, органічне або натуральне мило все одно повинно функціонувати так само, як куплене в магазині, але термін його дії може закінчитися раніше.

Ефірні олії є "летючими", що означає, що вони мають тенденцію випаровуватися при контакті з повітрям. Мило може втратити свій запах, коли ефірні олії, які надають цей свіжий запах, випаровуються, а деякі натуральні ароматизовані мила навіть рекомендують використовувати протягом трьох місяців після відкриття коробки.

Як визначити термін придатності мила? Ще одна ознака того, що мило занадто старе, — помаранчеві плями. Помаранчевий колір виникає через те, що масло в милі стає прогірклим. Хоча технічно мило все ще безпечне для використання, воно не буде дуже приємно пахнути.

Чи можна мити руки простроченим милом?

Загалом, поки мило не прогіркло, не запліснявіло і не перестало пінитися належним чином, ви все одно зможете ефективно використовувати його після закінчення терміну придатності.

Вас також може зацікавити:

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти