Вчені знайшли нову неочевидну ознаку смерті у літніх людей

Під час дослідження вчені врахували безліч додаткових факторів, які впливають на смертність – схильність до депресії або невиліковне захворювання.

Літня людина
Вчені знайшли нову неочевидну ознаку смерті у літніх людей / ua.depositphotos.com

Загострена реакція на фізичне навантаження у людей похилого віку може сигналізувати про швидку смерть. Саме так вважають вчені з Піттсбурзького університету (США). Результати їх дослідження були опубліковані в спеціальному медичному журналі Gerontology.

Епідеміологи та генетики закінчили своє довге дослідження, яке дозволяє передбачити ризик смерті за рівнем стомлюваності. Стан виснаженості після різних видів навантаження оцінювали за допомогою нової Піттсбурзької шкали втоми. Всього в експерименті взяли участь більше двох тисяч чоловік старше 60 років.

При підрахунку результатів вчені врахували безліч додаткових факторів, які впливають на смертність – наприклад, схильність до депресії, невиліковне захворювання, вік і стать випробовуваних. Зрештою з'ясувалося, що учасники, які набрали в тестуванні від 25 балів за шкалою втоми, в 2,3 рази частіше вмирали через 2,7 року.

Доцент Ненсі Глінн, провідний автор роботи, зазначила, що для зниження ризику смертності літнім необхідно зберігати хоча б невеликий рівень фізичних навантажень. Просто щоб уникнути перевтоми і підтримувати організм в тонусі.

"Один з кращих способів збільшити фізичну активність - а значить, просто більше рухатися, - це поставити перед собою досяжні цілі і почати виконувати звичні дії, такі як регулярні прогулянки або тренування за розкладом", — підсумувала вона.

читайте такожНа Черкащині дівчина до смерті забила вітчима своєї подруги

Нагадаємо, раніше західні ЗМІ писали, що захворювання ясен здатне спровокувати серцеві захворювання, оскільки скупчення "поганих" бактерій у роті може потрапити в кровотік.

А незвичайний – кислий присмак у роті може бути симптомом інфаркту.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти