Українцям загрожує два спалахи смертельної інфекції через війну

Основною проблемою на тимчасово окупованих територіях є вода.

холера, дифтерія
Інфекції в Україні / pixabay

Війна в Україні може спровокувати спалахи небезпечних інфекційних хвороб.

Як розповів лікар-інфекціоніст Федір Лапій у коментарі для ТСН, українцям варто турбуватися про спалахи двох інфекційних захворювань - холери та дифтерії.

"Треба занепокоїтися, наприклад, дифтерією. Яка приходить разом з війною та іншими інфекціями, які ми називаємо вакцинокерованими. Проти яких зараз потрібно проводити вакцинацію", - підкреслив інфекціоніст.

За його словами, основною проблемою на тимчасово окупованих територіях є вода. Вона забруднена і у людей часто немає доступу до чистої води.

"Потрібно використовувати чисту, знезаражену воду. Будь-яку воду, яку ви використовуєте для себе, ви повинні кип'ятити. Найголовніше правило: руки повинні бути чистими, а вода повинна бути кип'яченою", - додав Федір Лапій.

Саме в умовах зруйнованої інфраструктури та відсутності доступу до чистої води, а ще й в умовах спекотної погоди, значно зростає ризик різних кишкових інфекцій.

"Враховуючи, що в Азовському, Чорному морях, дельті Південного Бугу раніше вже виявляли збудника холери, а також були випадки холери в Маріуполі, Миколаєві, то через те, що інфраструктура зруйнована, обмежений доступ до чистої води, каналізаційні води не очищаються, масові поховання, як злочин РФ, можуть призвести до спалахів, у тому числі і холери", - пояснив медик.

Дифтерія і холера в Україні

Він зазначив, що при порушенні доступності населення до медичної допомоги, вакцинації - слід очікувати вакцинокерованих інфекцій, зокрема, дифтерії.

Холера - гостра кишкова інфекція, бактерії холери зазвичай поширюються у воді. Вражає тонкий кишечник і проявляється у вигляді водянистої діареї, блювоти, швидкою втратою організмом рідини і електролітів.

Дифтерія - інфекційне захворювання, яке найчастіше вражає носоглотку, зачіпає гортань, бронхи, шкіру та інші органи. Передається повітряно-крапельним шляхом.

Особливо небезпечна для дітей, так як швидко розвивається круп - закупорка дихальних шляхів плівкою і набряком. Заразиться можна від хворої людини, через предмети хворої людини і через заражені продукти.

читайте такожУ захопленому Маріуполі може статися спалах найнебезпечнішої інфекції

Читайте також:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти