
Де найвищий вміст йоду - говорити на таку тему не можна, спершу не розповівши про те, що це за речовина і для чого вона потрібна людському тілу. По-перше, йод - поживна речовина, яка дуже важлива для повноцінної роботи організму (причому на всіх етапах людського життя). Йод потрібен для якісного функціонування щитовидної залози (особливо жінкам до і під час вагітності, а також тим, хто практикує грудне вигодовування) і для нормального розвитку мозку у плода і у немовлят.
За словами експертів, нестача йоду в організмі призводить до його швидкої втоми, зростання щитовидної залози, а також до погіршення пам'яті або слуху. У найважчих випадках наслідки можуть бути ще більш серйозними.
Приміром:
- надмірне випадання волосся;
- постійна слабкість;
- депресія;
- набряки тіла;
- надмірна сухість шкіри;
- постійне відчуття холоду;
- зниження розумової активності (у дорослих);
- порушення обміну речовин;
- рак щитовидної залози;
- підвищення холестерину;
- порушення роботи шлунково-кишкового тракту;
- різке зниження або підвищення маси тіла;
- затримка інтелектуального і фізичного зростання (у дітей).
Скільки потрібно йоду в день
Середня або стандартна доза вживання йоду для людини прямо залежить від віку, статі та інших факторів (вагітність, хронічні захворювання і так далі). І далі - для визначення добової норми йоду необхідно звернутися за консультацією до лікаря, який повинен призначити відповідні аналізи.
Середній показник для дорослих: жінкам 150-300 мкг, а чоловікам ‒ 300 мкг. Дітям: до 6 років – 90 мкг, а від 6 до 14 років - 120 мкг.

У яких продуктах більше йоду
В першу чергу такого речовини багато, що логічно, в йодованої солі. У ній зазвичай міститься приблизно 1 900 мкг на сто грам продукту. Відповідно, якщо людина змінює звичайну сіль на йодовану, то автоматично підвищує рівень споживання йоду.
Крім того, йоду багато в морепродуктах:
- свіжа риба (минтай, хек, тріска, тунець);
- мідія;
- морська капуста;
- креветка;
- лангустин.
Наприклад, в сто грамах тріски є 170 мкг йоду. Крім того, морські продукти містять вітаміни В1, В2, В6 і В9, які покращують засвоєння жирів, білків і вуглеводів. Крім того, в цьому плані корисна ягода журавлина. Вона не тільки джерело антиоксидантів, але і помітно підвищує рівень йоду у вашому організмі. В середньому в 11 грамах журавлини міститься приблизно 400 мкг йоду. Крім того, ягода — низькокалорійний продукт, який багатий на вітамін С і клітковиною (а цьому помітно поліпшить кишковий транзит організму).
Дивіться сюжет каналу "1 + 1" Про йоду:
Вас можуть зацікавити такі новини: