Вода не завжди допомагає: як позбавитись від гикавки дорослому, дитині і немовляті

Гикавка - це мимовільні скорочення діафрагми, м'язи, яка розділяє груди і живіт і грає найважливішу роль в диханні.

Гикавка
Як зупинити гикавку у дорослого, дитини і немовляти / pixabay.com

Гикавка - досить неприємне явище, яке турбує як дорослих, так і дітей. З медичної точки зору гикавка – це раптове скорочення діафрагми і міжреберних м'язів.

Цей спазм на тлі закритої гортані викликає звук гикавки і легке посмикування тіла.

Як позбавиться від гикавки дорослій людині?

Наука не запропонувала жодної достовірної причини гикавки, але є гіпотези:

 • випили щось газоване, і бульбашки газу дратують м'язи і нерви;
 • випили занадто багато алкоголю;
 • покуривши;
 • вдихнули занадто багато повітря - коли ми видихаємо більше, ніж вдихаємо, знижується рівень вуглекислого газу, що порушує характер дихання, і це може викликати гикавку;
 • їли занадто багато і занадто швидко;
 • з'їли щось гаряче або холодне – гикавка може бути викликана зміною температури тіла.

Гикавку також можуть провокувати страх, стрес, занепокоєння або хвилювання.

У людей з хронічною або частою гикавкою може бути і ряд проблем зі здоров'ям – респіраторні захворювання, такі як астма або пневмонія, шлунково-кишкові захворювання.

Є кілька засобів, які, на думку лікарів, дійсно працюють.

Вдихніть, вдихніть і видихніть. Зробіть довгий глибокий вдих і затримайте дихання на 10 секунд. Потім зробіть ще один невеликий вдих і затримайтеся ще на 5 секунд. А потім повільно видихніть.

Це засіб рекомендують багато лікарів. Сенс в тому, щоб збільшити рівень вуглекислого газу, розслабити діафрагму і дихальні шляхи.

Нахиліться і випийте води. Ще один чудовий спосіб позбутися від гикавки - нахилитися в попереку і пити воду з чашки, що стоїть на підлозі, через соломинку. Відомо, що це допомагає розслабити діафрагму і зупинити гикавку. Переконайтеся, що ви робите це обережно. Вважається, що це один з найкращих способів зупинити гикавку та запобігти її повторній появі.

Швидко ковтайте воду або пийте її через рушник. Зробіть поспіль 10 швидких ковтків води. Коли ви ковтаєте, ритмічні скорочення стравоходу долають спазми діафрагми. Якщо це не спрацює, накрийте склянку паперовим рушником і пийте через нього. Вам доведеться ще сильніше" тягнути " діафрагму, щоб втягнути воду.

Притисніть коліна до грудей. Коли у вас гикавка, потрібно заспокоїти діафрагму, і один з найпростіших способів зробити це – притиснути коліна до грудей. Утримуйте їх деякий час, поки гикавка не припиниться.

Як позбавиться від гикавки дитині?

Гикавка у маленької дитини не завдає шкоди здоров'ю, але потрібно докласти максимум зусиль до того, щоб напад закінчився. Ні в якому разі не можна лякати немовляти – бабусин спосіб швидкого позбавлення від гикавки може спровокувати порушення нервової системи, бо вона ще не повністю сформована. Оптимальним рішенням стане кип'ячена вода - буквально кілька ковтків і вже через 10-30 секунд діафрагма перестане судорожно скорочуватися.

Як позбутися від гикавки у дітей старшого віку:

 • розсмоктати і повільно прожувати / проковтнути кружечок лимона;
 • маленькими ковтками повільно випити склянку води кімнатної температури;
 • з'їсти 1-2 чайні ложки цукру, запивши його водою (краще – розсмоктати 2 шматочки рафінаду).

Як позбавиться від гикавки немовляті?

Важливо під час годування правильно прикладати малюка до грудей, щоб йому в шлунок не потрапляло зайве повітря. Цього правила потрібно дотримуватися і в разі, якщо ви годуєте малюка з пляшечки. А після годування трохи поносите дитини у вертикальному положенні.

Що робити, якщо дитина гикає:

 • взяти його на руки у вертикальному положенні і робити погладжують руху по спині. Це допоможе заспокоїти спазми при скороченні діафрагми;
 • запропонувати пустушку, якщо малюк з нею знайомий. Вона також може зменшити спазми.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти