Березень тільки почався, але садівники і городники з нетерпінням чекають пори, коли можна буде приступити до робіт з рослинами.
Навесні вже можна починати готувати рослини до періоду буйного озеленення і зростання. Не стануть винятком і кущі малини. Також ми писали: Плоди як п'ять копійок: чим підгодувати смородину, щоб ягоди були більшими.
Насамперед в березні потрібно звернути увагу на підготовку кущів малини до нового сезону.
Почати необхідно з видалення пошкоджених, засохлих, відмерзлих, хворих і слабких гілок. Проводиться обрізка часто до кінця березня або на початку квітня. Для того, щоб орієнтуватися в періоді обрізки малини, досить дочекатися часу, коли зійде сніг, але земля ще не прогріється.
Крім іншого, можна розпушити землю на глибину близько 5-10 сантиметрів.
На кількість ягід і якість плодів можна вплинути за допомогою догляду за рослиною і правильного добрива. Малина любить різні добрива, ранньою весною можна внести 50г суперфосфату в поєднанні з 15г аміачної селітри і 20 грамами калійних добрив. Це добриво розраховане на 1 квадратний метр.
Якщо говорити про органіку - можна удобрювати, наприклад, компостом або гноєм, а також перегноєм. Коли у малини з'являться перші бутони - можна буде сміливо вносити азот і калій.
У природі, як і в житті - хтось сильніший. а хтось слабший. Є рослини, які не можуть вдало рости по сусідству і заважають один одному. Малина - в тому числі.
Для того, щоб кущі ягід росли добре і густо плодоносили, варто запам'ятати правила сусідства. Малину можуть пригнічувати такі рослини: жасмин, бузина, обліпиха. Також не уживуться кущі поруч і з суницею, лохиною, полуницею.
Вам також може бути цікаво: