Кожен досвідчений городник знає, що одну і ту саму культуру не можна садити на одному і тому ж місці два роки поспіль, адже нічого хорошого з цього не вийде. Щонайменше, гарного врожаю не буде, а як максимум - ви отримаєте дуже виснажений ґрунт.
Главред розібрався, що можна садити після огірків, згідно з правилами сівозміни. В цілому, головне, що слід врахувати при розселенні рослин по ділянці: на місці «вершків» в наступному році потрібно садити «корінці», і навпаки.
Садити огірки два роки поспіль на одному і тому ж місці не можна. Дуже ймовірно, що вони хворітимуть. Справа в тому, що з кожним роком у ґрунті накопичуються хвороботворні мікроорганізми, а також шкідники. Зміна виду рослин не дасть їм розвиватися далі.
Відповідь буде "ні". Ці культури є близькими родичами і витягають з ґрунту одні й ті самі поживні речовини. Якщо їх садити одна за однною на тій самій ділянці, то рослинам просто нічого буде «їсти». Після огірків слід садити невимогливі культури. Крім того, огірки в процесі росту виділяють у ґрунт коліни. Вони шкідливі для представників гарбузових.
Капусту і селеру також не рекомендується садити після огірків. Хоча ці рослини і з різних сімейств (тобто загальних хвороб і шкідників у них немає), але дані культури вже дуже люблять азотовмісні добрива. Якщо посадити їх на місце огірків, то капуста і селера ще більше виснажать землю і доведеться удобрювати ділянку.
Після огірків на наступний рік на ту саму грядку можна посадити:
Якщо ви вирощуєте огірки в теплиці, то найкращий варіант - це чергувати грядки з томатами або перцями.
Після огірків не слід висаджувати родинні культури, тобто сімейства гарбузові:
Раніше Главред писав, що можна і не можна садити після картоплі.
Вам також може бути цікаво: