Українці опинилися в умовах, коли перспектива залишитися без опалення, електроенергії, газу, водопостачання та зв'язку – реальність, а не сюжет фільму про Апокаліпсис. Тому із засіків пам'яті дістали ідеї, як зігрітися і підігріти їжу в умовах відсутності благ цивілізації. Одним з таких способів стала окопна свічка, а значить на поверхні виявилося питання, як приготувати окопну свічку.
Главред пропонує вивчити, як позбутися від цвілі в квіткових горщиках і вберегти від загибелі рослини "Як перемогти цвіль на квітах: 5 безпечних засобів, які є в кожному будинку".
Перед тим, як шукати відповідь на питання, як зробити бліндажну свічку, потрібно розібратися, для чого вона використовується. Такі джерела світла давно перевірені українськими захисниками в польових умовах і заслужили довіру. Їх використовують не тільки для освітлення бліндажів та інших споруд, а й для підігріву їжі. Також окопна свічка є хорошим джерелом тепла і здатна обігріти невелике приміщення укриття. Вона буде джерелом світла протягом тривалого періоду часу. При горінні вона не чадить і не димить, що робить її незамінною в польових умовах. Практика показує, як довго горить окопна свічка – в середньому 7 годин. Все залежить від погодних умов і умов, в яких вона горить.
Саморобні свічки завоювали довіру військових і часто вони самі просять волонтерів виготовити і доставити такі джерела тепла і світла. Тому питання, що потрібно для окопної свічки, вимагає вичерпної відповіді.
Отже, для виготовлення бліндажної свічки знадобляться наступні матеріали:
Окопна свічка тривалого горіння виготовляється наступним чином:
Що можна використовувати замість гніту для свічки? Якщо немає традиційних натуральних ниток для гніту, можна використовувати картонні смужки. При використанні ниток їх потрібно просочити в розтопленому воску, щоб вони не згоріли завчасно. Більш детальну інструкцію, як зробити окопну свічку покаже відео, яких дуже багато в мережі.
Вам буде цікаво: