Ви нещодавно випрали одяг, а вдома зникли світло та опалення? І тепер вам доводиться ламати голову, як висушити білизну в холодній квартирі? Так, це завдання непросте. Проте, як і будь-яка побутова проблема, воно має своє вирішення.
Давайте розбиратися, як правильно сушити білизну, якщо температурний режим вдома цьому процесу, м’яко кажучи, не сприяє.
Коли на вулиці холодно і волого, у приміщенні також може підвищуватися вологість. А це у свою чергу заважає одягу сохнути, адже краплі води гірше випаровуються з тканини. Якщо ж почепити багато одягу в кімнаті, це може призвести до утворення конденсату.
Раніше ми розповідали, чому не можна сушити одяг на батареї. Це у першу чергу може призвести до підвищення вологості у квартирі, а як наслідок може з’явитися запах сирості, і навіть є ризик появи цвілі у деяких місцях.
Є низка правил, як правильно сушити одяг у холодній квартирі:
Також варто пам’ятати: якщо ваш одяг встиг випратися до відключення світла і опалення й ви вирішили не діставати його з барабана, а почепити потім – це погана ідея. Чим довше випраний одяг перебуватиме у барабані пральної машинки, тим більший ризик, що речі потім матимуть неприємний запах. Тому краще так не ризикувати.
1. Якщо ви перете у пральній машині і речі не бояться інтенсивного віджиму, увімкніть сильніший режим віджиму. Але будьте обережні з делікатними речами – перевірте на етикетці, які є вимоги до їхнього прання і які навантаження річ може витримати.
2. Якщо вам потрібно, щоб речі після прання висохли швидше, не закидайте в барабан дуже багато одягу. Адже тоді машинка не зможе його віджати як слід, і він буде більш вологим. У результаті і для сушіння знадобиться набагато більше часу.
3. Якщо вам потрібен спосіб, як швидко висушити одяг на вулиці, скористайтеся такою хитринкою: додайте перед пранням у відсік для миючого засобу трохи солі.
4. Одяг, який замерз на вулиці під час сушіння, ні в якому разі не можна ламати. Так ви пошкодите тканину. Варто скласти речі у тазик і зачекати, поки лід розтане.
5. Перед сушінням струшуйте одяг, щоб позбутися зайвої вологи і розпрямити його.
6. Якщо ви сушите одяг на сушарці, не розвішуйте його товстими шарами – так вам доведеться не тільки довго чекати, поки він висохне, а й терпіти потім неприємний затхлий запах від речей. Одяг потрібно розвішувати по одному, а якщо є місце – то на відстані один від одного.
7. Розташуйте великі речі по краях сушарки, а малі – посередині.
8. Двічі на день варто перевернути одяг.
9. Речі, які можуть втратити свою форму – футболки, рубашки тощо – краще сушити на плечиках.
10. Позбутися зайвої вологи речей можна за допомогою махрового рушника. Розкладіть річ на рушнику, а потім згорніть усе разом "рулетиком" і відтисніть. Рушник забере на себе зайву воду з вологої речі.
Читайте також: