Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як правильно – "малюнок" чи "рисунок".
Як зазначив мовознавець в ефірі "Сніданку з 1+1", на перший погляд ці слова позначають одне й те ж саме. Проте насправді кожне з них має свої особливості.
"Малюнок і рисунок відрізняються технікою створення зображення на площині. Слово "рисунок" має той самий корінь, що й в іменнику "риска". Отже, зображення нанесене лініями або штрихами називається рисунком", - пояснив Авраменко.
Якщо вам цікаві уроки української мови, то пропонуємо прочитати наш матеріал: Як українською сказати "яєчко всмятку" та "глазунья": Авраменко здивував відповіддю.
Відомий вчитель України підкреслив, що словом малюнок позначають кольорові зображення, виконані фарбами чи аквареллю.
Насамкінець Авраменко закликав українців не бути байдужими до свого мовлення та удосконалювати його.
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко розповів про слово "паляниця", яке російські загарбники не можуть вимовити. Саме тому, в часи війни це слово стало маркером – свій-чужий.
Також Авраменко присвятив один із своїх уроків найрезонанснішій зміні у правописі. Так, мовознавець запропонував пройти невеличкий тест. Як би ви написали по батькові від імені Ігор: Ігорович, Ігоревич, Ігорьович?