Прибирання у квартирі або будинку є, на жаль, невід'ємним заняттям. Безлад не тільки сильно пригнічує людину, але й може негативно позначитися на здоров'ї - якщо дихати пилом день у день, то неминучі захворювання дихальної системи.
Главред розбирався, як підійти до генерального прибирання, щоб будинок "блищав", а сам процес не затягувався на пів дня.
Саме на підлозі та під стінами збирається переважна більшість пилу, яку можна прибрати за допомогою спеціальної насадки для пилососа. Не забувайте про щілини між підлогою та плінтусами.
Якщо на них є плями або патьоки, то необхідно змішайте у відрі теплу воду з невеликою кількістю рідкого мила і оцту для обробки поверхні. В кінці не забувайте витерти плінтуси насухо чистою тканиною.
Ще одним магнітом для дрібного сміття є килим. Він легко приводиться в порядок без дорогих засобів. Змішайте білий оцет з водою в співвідношенні 1: 3, і отримаєте власний, не менш ефективний розчин, ніж продається в магазинах. Змочіть в ньому щітку і акуратно потріть килим. Після обробки видаліть надлишки вологи чистою ганчіркою.
Розчин з чверті склянки яблучного або білого оцту і 3,7 л теплої води ідеально впорається майже з будь-якими нальотом на підлозі, але з нього для початку потрібно прибрати пил і дрібні крихти.
Читати такожГенеральне прибирання: наскільки небезпечно для здоров'я ніколи не вичищати квартируПотім налийте розчин у відро і скористайтеся плоскою шваброю з ганчіркою з мікрофібри. Важливо! Не мочіть підлоги занадто сильно, так як надлишок вологи може зіпсувати поверхні з дерева.
Щоб позбутися від пилу на жалюзі, вам знадобитися пилосос з невеликою насадкою щіткою або ганчірка з мікрофібри. Якщо у вас рулонні штори або дерев'яні жалюзі, закрийте їх, пропилососьте або протріть пил звичним способом.
Плями на металі або пластику можна відмити за допомогою теплої води, в яку необхідно додати пару крапель рідкого мила і білий оцет в рівних пропорціях.
Перш за все вивчіть інформацію на етикетці. Якщо там немає конкретних інструкцій щодо пральної машини, використовуйте холодну воду і трохи м'якого засобу для білизни. Штори та фіранки з делікатних матеріалів, наприклад мереживні, варто прати в сітчастому мішку або вручну.
Спочатку пропилососьте рами або змахніть з них пил спеціальною щіточкою. Якщо на вікнах є решітки і вони брудні, помийте їх гарячою водою з милом, а потім обполосніть чистою водою і дайте висохнути.
Приберіть з нього все сміття, включаючи прилипли до дна і стінок залишки їжі або упаковки. Помийте відро під душем, обробіть дезінфікуючим засобом з усіх боків, а потім ретельно потріть щіткою з нейлоновими щетинками. Знову промийте місткість водою і дайте гарненько висохнути.
Очистити його без розлучень допоможе засіб з половини склянки дистильованої води, половини склянки білого оцту і однієї столової ложки кукурудзяного крохмалю. Змішайте всі інгредієнти, залийте в пульверизатор і обробіть дзеркало. Протирайте поверхню ганчіркою з мікрофібри або зім'ятою газетою зверху вниз, повторюючи форму англійської літери S.
Читати такожУ Черкасах чиновники заплатили за прибирання неіснуючого снігуВажко очищаються плями можна прибрати за допомогою ганчірки, змоченою в спирті. Спочатку протріть складні місця таким чином, а потім використовуйте воду, оцет і кукурудзяний крохмаль.
По абажурах з тканини спочатку пройдіться ганчіркою з мікрофібри або пилососом зі спеціальною насадкою, щоб прибрати пил. Потім наповніть ванну теплою водою, додайте пару крапель м'якого прального порошку або засобу для миття посуду, опустіть в ванну абажур і потріть ганчіркою з мікрофібри. Злийте брудну воду і сполосніть тканину, а потім дайте їй висохнути.
Спочатку пропилососьте її. Потім змішайте в маленькому відерці теплу воду і половину чайної ложки засобу для миття посуду. Трохи змочіть в розчині щіточку для меблів і акуратно обробіть оббивку дрібними помахами. В кінці протріть поверхню чистою і злегка вологою ганчіркою.
Читайте також: