Як правильно казати – крапка чи точка: Авраменко пояснив дилему

Як правильно казати – крапка чи точка/ колаж: Главред, фото: скрін, УНІАН

Мовознавець розповів, чи є в українській мові слово "точка", що воно насправді означає і в яких випадках його використовують.

Часто може виникнути дилема, чи можна використовувати в українській мові слово "точка", у яких випадках воно використовується і чим відрізняється від такого звичного для українців слова "крапка".

Відомий український вчитель і мовознавець Олександр Авраменко у своєму уроці дав відповіді на усі ці запитання.

Мовознавець зазначає, що в нашій мові використовується слово "точка", але воно має інше застосування, ніж "крапка".

Якщо вас цікавить вивчення української мови, радимо прочитати також наступний матеріал: Як правильно казати – чоловік чи мужчина: мовознавець Авраменко пояснив різницю

"Сьогодні з’ясуємо, чи є в українській мові слово точка. Так, є. Крапка – це крапка, а точка – це точка. Слово точка використовують у математиці, фізиці, географії, у військовій справі. Наприклад, точка опори, точка перетину, торговельна точка, вогнева точка", – розповів Авраменко.

Він звернув увагу, що смішно звучало б, наприклад, поєднання слів "торговельна крапка".

Крапка – це розділовий знак або цятка на певному фоні, наголосив мовознавець.

"До речі, є ще й стійка сполука "точка зору", що поширена у багатьох європейських мовах. Але раджу вам віддавати перевагу слову "погляд". От порівняйте: "З моєї точки зору, добро завжди перемагає" і "На мій погляд, добро завжди перемагає", – зазначив Авраменко.

Дивіться відео з поясненням Авраменка, чи є в українській мові слово "точка":

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Раніше мовознавець Авраменко пояснив, як правильно казати – чоловік чи мужчина. Виявляється, одне з цих слів можна вживати не завжди. Часто воно є небажаним.

Також раніше Авраменко розповів, як сказати українською "солнцепёк". Часто виникає дилема, як правильно назвати українською незатінене освітлене сонцем місце. Російському "солнцепёку" відповідає два мелодійні українські слова.

Вас також може зацікавити:

Новини заразКонтакти