Поки спека і не думає спадати, що може бути краще, ніж дістати з льоху пляшечку прохолодної і соковитої наливки з полуниці? І випити чарочку.
Навряд чи хто буде сперечатися, що полуниця ‒ чи не найпопулярніша літня ягода. Хтось вважає за краще вживати її в чистому вигляді. Хтось - з вершками або з морозивом. Але гурмани знають, що наливка з полуниці ‒ нереально смачна річ.
Фахівці вироблять два основних рецепта: полунична наливка без горілки і, відповідно, більш міцний ‒ полунична наливка на спирту. Розглянемо обидва варіанти по порядку
Наливка з полуниці без горілки
Беремо або свіжу, або заморожену полуницю (сорт взагалі ніякої ролі не грає). Але потрібно витратити якийсь час, щоб перебрати ягоди ‒ погані відправити в сміття, а залишити тільки стиглі і соковиті. Потім все, що залишилося, ретельно відмити і відірвати "хвостики" ‒ для того, щоб у фінальному продукті, не з'явився, не приведи небеса, присмак землі. Але це в разі, якщо ягоди свіжі. Якщо ж вони заморожені, то, ясна річ, спершу полуницю потрібно розморозити, а потім використовувати ‒ причому разом з талою водою.
Трилітрову посудину простерилізувати окропом і витерти насухо, потім помиту полуницю туди і зверху ‒ цукор.
Посудина енергійно струснути вгору-вниз, потім на нєї ‒ шматок марлі. На дві-чотири доби поставити далеко від будь-кого освітлення - туди, де температура в діапазоні 18-25 градусів за шкалою Цельсія.
Як тільки піде процес бродіння (буде чутно шипіння, поверхня спіниться, з'явиться кислувате амбре), то негайно змінити марлю гідрозатвором або хірургічною рукавичкою (причому обов'язково голкою або шпилькою зробити акуратний прокол одного з пальців). Потім щільно закрити стики - для того, щоб в банку ні в якому разі не потрапило повітря.
Залежно від температури приблизно через п'ятнадцять-сорок діб процес бродіння закінчиться ‒ і тоді або рукавичка опаде, або гідрозатвор остаточно не буде більше пускати бульбашки. Беремо шматок марлі, складаємо вдвічі. Потім шматок вати і через все це фільтруємо напій.
Всю рідину потроху розливаємо в судини і дуже щільно закриваємо. Потім знову ставимо в темне місце ‒ але вже щоб температура була 10-16 градусів за шкалою Цельсія.
Зберігається все це добро від двох до трьох років. Міцність - від 11 до 14 градусів.
Наливка з полуниці на спирту:
Що потрібно:
полуниця - кілограм;
цукровий пісок - кілограм;
самогон, горілка, спирт, розведений водою до 40-45 градусів – приблизно пів літра.
Рецепт
Ягоди акуратно розрізати на дві частини, складувати в посудину, додати півкіло цукру, а потім енергійно посмикати вгору-вниз
Обв'язати банку зверху марлею і поставити в малоосвещенное місце (де буде приблизно 18-25 градусів за шкалою Цельсія) на термін від двох до чотирьох діб.
Як тільки виступить піна і почується шипіння в посудині, то швидко встановити на нього водяний затвор або, знову ж медичну рукавичку з отвором.
Засікти по таймеру від десяти до дванадцяти діб. Потім долити спирту або самогону і досипати ще півкіло цукру, а потім ‒ ретельно перемішати.
Дати відстоятися в темному і холодному місці терміном від дванадцяти до шістнадцяти днів (раз в день енергійно трясти). Потім осад добре пропустити через ватно-марлевий фільтр. Готовий продукт розподілити по судинах. Вс е- найближчі три роки можна спокійно вживати продукт.
Така полунична наливка виходить трохи міцніше попередньої (16-18 градусів), але все ще відмінно пахне ягодами, а не спиртом.