Як сказати українською "лєснічна площадка": Авраменко озвучив милозвучний аналог

Як сказати українською "лєснічна площадка"? / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, скріншот з відео

Авраменко зауважив, що дбаючи про чистоту своєї мови, українці шанують не тільки себе, а й своїх співрозмовників.

Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови збагатив словниковий запас громадян новими висловами на тему будинок та квартира.

"Не раз чув, як кажуть: "Зачекай мене на лєснічній площадці". Ні, не вживайте вислів "лєснічна площадка" – це суржик. А як же правильно назвати цю частину загального коридору?", - запитав Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".

Як зазначив мовознавець, "лєснічна площадка" українською буде "сходовИй майданчик".

"Зверніть увагу, не "схОдовий майданчик", а "СходовИй майданчик", - підкреслив відомий вчитель України.

"Лєснічна площадка" українською буде "сходовИй майданчик" / скріншот

"Ідемо далі. Ось перед нами двері. Ми встромляємо ключ у "замочну скважину"… Ні, правильно буде "замкОву щілину", - підкреслив Авраменко.

"Замочна скважина" українською буде "замкОва щілина" / скріншот

Також він розповів, що українські словники дозволяють слово "щілина" наголошувати двояко: і "щІлина", і "щілИна".

Насамкінець Авраменко зауважив, що дбаючи про чистоту своєї мови, українці шанують не тільки себе, а й своїх співрозмовників.

Хто такий Олександр Авраменко?

Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).

Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.

Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.

Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці заявив, що слова "скурпульозний" в українській мові немає. Натомість відомий вчитель України назвав інший відповідник.

Також раніше Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів, як ще декілька десятиліть тому Україна могла втрати назавжди деякі слова зі своєї мови, оскільки працювала радянська політика зближення мов. Так, мовознавець розповів про колоритне слово "дармовис", про яке мало хто знає.

Читайте більше цікавих уроків від Авраменка:

Новини заразКонтакти