Ви сіли на дієту, виключили борошняне та солодке й звикли до регулярних тренувань. Спочатку вага знижувалася, але потім настало плато: цифра на вагах завмерла або навіть трохи збільшилася. Нижче ми розберемо причини, через які схуднення може зупинитися, і способи підстьобнути процес.
Дієтологиня Світлана Фус у своєму інста-блозі пояснила, в чому може бути причина такої стійкої реакції організму. Тому якщо ви вже давно перейшли на низькокалорійну їжу, забули про гамбургери і солодощі, а вага не змінюється – читайте про причини у нашому матеріалі.
Насправді існує чимало причин, чому організм може протистояти позитивним змінам. Такі проблеми можуть виникати через:
Дієтологиня стверджує, що є ще одна причина невдалих спроб нормалізувати вагу. Серед найгірших ваших ворогів можуть бути продукти, які, на перший погляд, здаються здоровими. Вони зазвичай стають дуже неприємним сюрпризом для тих, хто довго намагався схуднути.
Зазвичай у список таких "хитрих" продуктів належать ті, на упаковуванні яких написано "light", "fit" і "slim". У їхній склад входять нібито корисні інгредієнти, а самі продукти вважаються здоровими і такими, що допоможуть схуднути. Зокрема варто відмовитись від вживання протеїнових та енергетичних батончиків, готових сніданків, популярних ізотонічних напоїв та енергетиків.
Якщо ви раніше віддавали перевагу таким "корисним" перекусам, краще замініть їх на горішки, свіжі фрукти або сухофрукти, а замість zero напоїв пийте ароматизовану воду з фруктами або трав'яний чай. Дієтичні баточники та напої містять у своєму складі шкідливі складники, зокрема підсолоджувачі, які призводять до зривів та бажання з'їсти щось солодке.
Читати також7 гріхів тих, хто на дієті: Уникайте цих поширених помилок, якщо хочете схуднути
Дієти або спорт – що важливіше для схуднення та підтримки гарної фігури? Здається, лікарі, нарешті, визначилися.