Підтримка мозку додатковим киснем може відстрочити або навіть повернути назад вплив деменції. П'ять 90-хвилинних кисневих процедур на тиждень протягом трьох місяців покращили пам'ять шести пенсіонерів у невеликому дослідженні.
Процедура, яка називається гіпербаричною кисневою терапією, полягає в тому, що пацієнти вдихають кисень через маску в герметичній камері. Вона значно збільшує кількість кисню в тканинах тіла, що, як раніше було встановлено, сприяє загоєнню, пише Express.co.uk.
Коли лікування застосовувалося до мишей, воно зменшувало кількість амілоїдних бляшок в головному мозку. Це явна ознака хвороби Альцгеймера. У людей дослідники помітили "значне" збільшення кровотоку в декількох частинах мозку на 16-23%.
Читати такожАльцгеймер: ознаки в очах можуть сигналізувати про те, що ви перебуваєте в групі ризику
Добровольці також набрали на 16,5% більше результатів в наступних тестах пам'яті, на 6% більше по концентрації і на 10,3% вище по обробці інформації. Дослідники сказали, що лікування, ймовірно, збільшило ширину кровоносних судин і зменшило товщину стінок кровоносних судин, що дозволило збільшити кровотік.
Зниження припливу крові до мозку вже було пов'язано з початком деменції. Професор Урі Ашері, експерт з нейробіології з Тель-Авівського університету Ізраїлю, сказав:
«У літніх пацієнтів, які страждають значною втратою пам'яті, спостерігалося посилення мозкового кровотоку і поліпшення когнітивних функцій".
Це продемонструвало "здатність" змінювати основні елементи, відповідальні за деменцію.
Професор Том Денінг з Ноттінгемського університету сказав:»якщо врахувати, що кількість людей з деменцією у Великобританії наближається до одного мільйона, важко зрозуміти, як гіпербаричний кисень може бути доступний в такому масштабі".
Дослідження, опубліковане в журналі Aging обстежило шість пацієнтів у віці близько 70 років з легкими когнітивними порушеннями, які можуть служити ранньою ознакою хвороби Альцгеймера.