Всі бачили вікно у стіні між ванною і кухнею в так званих "хрущовках", але мало хто знає його справжнє призначення.
Протягом багатьох років багато б'ються в здогадах - в чому фішка такого дизайнерського рішення, але точної відповіді так і не знайшли.
Ми зібрали найбільш правдоподібні версії наявності вікна між ванною та кухнею.
Історично у ванних кімнатах стояли дров'яні нагрівачі, потім їх змінили газові колонки. І те, і інше теоретично могло вибухнути: вважалося, що вікно позбавить хвилю опору і згладить наслідки вибуху.
Не секрет, що завдяки внутрішньому вікну по квартирі краще поширюється світло. Десятки років тому, коли коштували "хрущовки", це було важливо для економії електроенергії і для того, щоб при аварії мешканці не залишилися зовсім без світла у ванній.
У 50 — х роках минулого століття в країні активно будували п'ятиповерхівки і боролися з туберкульозом-в тому числі за допомогою внутрішнього вікна. Туберкульозна паличка розмножується у вологому середовищі, а в невеликих санвузлах часто буває сиро. Вважалося, що сонячне світло буде знезаражувати повітря і вбивати бактерії.
Зазвичай у ванній швидко накопичуються пар і волога. Після того як члени сім'ї приймали душ, приміщення доводиться довго провітрювати, щоб уникнути розвитку цвілі. При цьому двері санвузла в малогабаритках часто виходить у вузький коридор, і тримати її весь час відкритою незручно. Внутрішнє вікно з відкривається стулкою легко вирішувало цю проблему.
Вам може бути цікаво: