Українська мова є однією з наймилозвучніших мов світу. Вона насичена цікавими словами, які роблять мову неповторною. Однак часто використовуються й запозичені слова. Є й такі слова, які використовуються дуже мало, але звучать вони цікаво.
Відомий український мовознавець Олександр Авраменко в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів про слово, яке відоме малій кількості українців. Це слово «жирандоль».
Насправді воно є запозиченим, однак про його значення більшість навіть не здогадується. Цікаво те, що слово «жирандоль» можна замінити словом «канделябр». Однак і це запозичене слово може для багатьох залишатись загадкою.
Ці два слова означають одне й те саме. Жирандоль та канделябр – це велика фігурна підставка для декількох свічок.
«Запозичені слова теж мають право на життя. Іноді вони стають окрасою тексту чи розмови», - сказав Авраменко.
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016).
Є автором і диктором тексту "Радіодиктант національної єдності" на "UA: Українське радіо" (від 2005), пише Вікіпедія.
Раніше Олександр Авраменко розповідав про те, як правильно лаятись українською мовою. Він порадив використовувати декілька слів замість російського "блін" та нецензурної лексики.
Крім того він назвав 5 незвичних фраз, які можуть допомогти вам розповісти про кохання. Ці фрази підійдуть для характеристики різних типів стосунків.
Інші новини: